​Fotoğrafın Dünya Kupasında En İyi Türk Takımı AFFD

Afyon Frig Fotoğraf Derneği – AFFD, fotoğraf sanatının en prestijli organizasyonu olan FIAP Dünya Kupası’nda, büyük bir başarıya imza attı. Farklı ülkelerden 177 takımın katıldığı organizasyonda, AFFD’nin fotoğrafları genel klasmanda 11. seçildi.

Fotoğraf yarışmaları, sanatçıların çalışmalarını uluslararası arenada sergileyebilmeleri için önemli birer fırsat. Dünya Fotoğraf Federasyonu – FIAP tarafından her yıl düzenlenen “Dünya Kupası”, fotoğraf sanatının en prestijli organizasyonlarından biri olarak görülüyor. Bu yıl 11.’si gerçekleştirilen turnuvada, dünyanın farklı ülkelerinden takımlar birbirleriyle yarışırken kendi kültürlerini de tanıtma şansı buldular.

Yarışmaya katılan en başarılı Türk takımı olan Afyon Frig Fotoğraf Derneği – AFFD, genel klasmanda 177 takım arasından 11. seçildi. Yarışmada, her takım üyelerinin çektiği 20 fotoğrafla deneyimli jürinin önüne çıkıyor. AFFD’nin bu seneki takımında Cihan Karaca, Salim Şimşek, Murat Özçelik, Sedat Buğa, Gazi Aydın, Çağrı Selek, Tolga Özdemir, Mehmet Karaca, Murat Ayneli, Mustafa Kılıç, Çınar Yüksel, Erdem Cihan Arslan, Atanur Sevim, Ramazan Darı, İbrahim Aysündü, Bora Çınar ve Bayram Ayhan yer alıyordu. Sanatçılar, çektikleri kareler ile ülkemize önemli bir gurur yaşattılar.

Afyon’da 2 yıl önce kurulan AFFD’nin, henüz çok genç bir ekip olarak yarışmaya katılan deneyimli takımlar arasından sıyrılabilmesi de başarılarının farklı bir boyutunu oluşturuyor. Yarışmalardaki dereceleri, düzenledikleri sergi ve sosyal sorumluluk projeleriyle ses getiren AFFD’nin 2017 için hedefi, dünya klasmanında ilk 5 takım arasına girmek… Geçen yıl 27. sırada yer alıp bu sene 11. basamağa çıkan AFFD, hedefine ulaşabilir gibi görünüyor.

Aktüel İntermedya / YAŞAM 

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …

Bir cevap yazın