​İşgal Mahkemesi Ahed Et-Temimi’ye 8 Ay Hapis Cezası Verdi

İşgal rejimi mahkemesinde tutuklu yargılanan Filistinli genç kız Ahed Et-Temimi’nin avukatlarının savcılığın teklif ettiği 8 ay hapis cezasını kabul ettikleri bildirildi.

İşgal rejimi gazetelerinden Haaretz’te yayınlanan habere göre, işgal rejimi askeri savcılığı, dün (21 Mart Çarşamba) Ramallah’ın batısındaki Ofer askeri mahkemesinde yapılan duruşmada Et-Temimi’nin öne sürülen suçları kabul etmesi halinde ceza indirimine gidilerek 8 ay hapse mahkûm edilmesini teklif etti.

Filistinli genç kızın avukatlarının savcıların teklifini kabul ettiği belirtilen haberde, nihai kararı ise askeri mahkeme hâkimlerinin vereceği belirtildi. Ahed Et-Temimi’nin avukatlarından veya ailesinden henüz konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

İşgal altındaki Batı Yaka’nın Ramallah şehri yakınlarındaki Nebi Salih kasabasında bulunan evinin avlusuna zorla giren bir işgal askerine tokat attığı görülen videosu yayınlanan Ahed’in, işgal askerlerine “saldırı” ile suçlandığı belirtiliyor. Videoda Ahed’in yanında olduğu görülen kuzeni Nur Et-Temimi de daha sonra gözaltına alınarak askeri cezaevine konulmuştu.

“Filistinli cesur kız” olarak da bilinen 17 yaşındaki Ahed Et-Temimi, 2012’de ağabeyi gözaltına alındığında işgal askerlerine karşı gösterdiği tavır nedeniyle “Hanzala Cesaret Ödülü”ne layık görülmüştü.

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

You may also like

Popular News