11. ÖZEL SPORCULAR ATLETİZM YARIŞLARI BAŞLADI

Üsküdar Belediyesi 11. Özel Sporcular Atletizm Yarışları, 2 bin özel sporcunun katılımıyla 3 Mayıs Çarşamba günü başladı. Bu yıl 3-4 Mayıs tarihlerinde Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen yarışların açılışında Türkiye ve KKTC’den özel sporcular coşku dolu bir gün yaşadı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN, ”11.sini düzenlediğimiz Özel Sporcular Atletizm Yarışları organizasyonunun şenlik havasında geçmesini istiyorduk. Türkiye’nin 17 farklı ilinden gençlerimiz var. İstanbul’un 39 içesinden gelen sporcularımız var. KKTC’den gelen sporcularımız var. 2 bin özel sporcumuz burada yarışacak. Umarız seneye 2 bin 500, 3 bin öze sporcuyu buluruz. İşin yarışma boyutu var ancak önemli olan işin sosyal boyutu. Böyle özel bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Üsküdar Belediyesi tarafından 11 yıldır düzenlenen “Özel Sporcular Atletizm Yarışları” bu yıl da Türkiye ve KKTC’den rekor sayıda özel sporcunun katılımıyla start verdi. Bu yıl 3-4 Mayıs tarihlerinde 2 gün boyunca özel çocukların hayattan kopmaması ve entegre olması amacıyla hayata geçirilen projenin açılışı Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Yerleşkesi’nde yapıldı.

Her yıl Üsküdar Belediyesi’nin İl Milli eğitim Müdürlüğü, İl Gençlik Spor Müdürlüğü ve Marmara Üniversitesi işbirliği ile düzenlediği etkinliğe İstanbul, Ankara, Artvin, Konya, Yalova, Amasya olmak üzere 17 ile ek olarak bu yıl ilk defa ve KKTC’deki özel eğitim merkezlerinin öğrencileri de katıldı.

Açılış töreninde zihinsel, otistik, işitme, görme, bedensel engelli ve down sendromlu özel sporcuların bando gösterisi ve katılımcı okulların toplu geçiş töreninin ardından zihinsel engelli gençler bendir gösterisi yaptı. Azerbaycan Halk Dansları, Otizmli Çocuklar Mehteran Takımı Gösterisi, İşitme Engelliler Halk Oyunu Gösterisi ile devam eden törende, Üsküdar Belediye Başkan Hilmi Türkmen açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Türkmen, “11.sini düzenlediğimiz Özel Sporcular Atletizm Yarışları organizasyonunun şenlik havasında geçmesini istiyorduk. Türkiye’nin 17 farklı ilinden gençlerimiz var. İstanbul’un 39 içesinden gelen sporcularımız var. KKTC’den gelen sporcularımız var. 2 bin özel sporcumuz burada yarışacak. Umarız seneye 2 bin 500, 3 bin öze sporcuyu buluruz. İşin yarışma boyutu var ancak önemli olan işin sosyal boyutu. Böyle özel bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. “ dedi.

11. Özel Sporcular Atletizm Yarışları’nda gençler; 50, 100, 200 metre kategorilerinde ve 4×100 metre kategorisinde bayrak yarışı için yarıştı. Yarışların ardından bütün katılımcı özel sporculara madalyaları teslim edildi.

 

Aktüel İntermedya / SPOR

 

You may also like

Popular News