2017 ERCİYES SNOWBOARD DÜNYA KUPASI’NIN FAVORİ İSİMLERİ SOBOLEV VE LEDECKA

2016 Snowboard Dünya Kupası’nda şampiyon olan Rus sporcu Andrey Sobolev ve Çek Cumhuriyetli Ester Ledecka, 2017 yılının da en güçlü şampiyon adayları…

Türkiye tarihinde ilk kez 2016 yılında Erciyes’te yapılan Snowboard Dünya Kupası ikinci kez 4 Mart 2017 Cumartesi günü yine Erciyes’te yapılacak. Olimpiyatlardan sonra en önemli kış spor müsabakası olarak bilinen ve Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından düzenlenen ‘Snowboard Dünya Kupası’nın final etabında, Türkiye Kayak Federasyonu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Erciyes A.Ş.’nin destekleriyle, artık Evrensel Kış Sporları Merkezi haline dönüşen Erciyes’te nefesler kesilecek.

Dünyanın en iyi Snowboard sporcularını Kayseri’de buluşturacak organizasyona Amerika, Rusya, Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda, Slovenya, Ukrayna, Bulgaristan, Avusturya, İsviçre, Kanada, Çin, Kore, Japonya, Türkiye, Polonya, Çek Cumhuriyeti olmak üzere 20 ülkeden 200’e yakın profesyonel snowboard sporcusu ve antrenör katılacak.

Geçen yıl “Paralel Büyük Slalom” (PGS) klasmanında gerçekleşen büyük organizasyonda şampiyonayı kadınlarda Çek Cumhuriyetli sporcu Ester Ledecka, erkeklerde ise Rus Sporcu Andrey Sobolev birinci tamamlayarak, kristal kürenin sahibi olmuştu.

Bu yıl Bad Gastein (Avusturya), Carezza(İtalya), Rogla (Slovenya), Bansko(Bulgaristan), Bokwang Phoenix (Kore) ve Kazan (Rusya) etaplarında bayanlar ve erkeklerde ilk üçe giren sporcular Erciyes’te yapılacak olan Snowboard Dünya Kupası’nın da favori sporcuları olarak gösteriliyor. Final etabının gerçekleşeceği Erciyes’te erkeklerde, 2016 Dünya Şampiyonu Rus Sporcu Andrey Sobolev; İtalyan sporcu Roland Fischnaller; Avusturyalı sporcu Benjamin Karl ve 2016 yılının birincisi Avusturyalı sporcu Andreas Prommegger favoriler arasında. Kış sporu otoritelerine göre ise ilk üçün en güçlü isimleri Rus Andrey Sobolev, Avusturyalı Benjamin Karl, Bulgar Radoslav Yankov olarak yorumlanıyor.

Bayanlarda ise Erciyes final etabında 2016 Dünya Kupası şampiyonu Çek Cumhuriyetli Ester Ledceka; İsviçreli Patrizia Kummer; Avusturyalı Ina Mezchick; Rus Alena Zavarzına; Hollandalı Michelle Dekker ve İsviçreden Julia Zogg arasında zorlu bir rekabet bekleniyor. Otoritelerin favori ismi ise yine Çek Ester Ledceka ile Avusturyalı Ina Meschick.

 

Aktüel İntermedya / SPOR

 

You may also like

Popular News