81 ilde 81 okul yeni spor malzemesine kavuşuyor

P&G Türkiye, TMOK ve MEB desteğiyle hayata geçen proje ile

81 ildeki 81 okulda spor malzemeleri yenileniyor. Kağıthane Atatürk Ortaokulu öğrencileri yeni spor malzemelerini Olimpiyat Şampiyonu Taha Akgül’ün elinden aldı.

P&G Türkiye’nin Olimpiyat Oyunları sponsorluğu kapsamında yürüttüğü

“1 Paket = 1 Destek” kampanyası ile Türkiye’nin 81 ilindeki 81 okula basketbol potasından, voleybol ağı ve futbol topuna kadar 2 bin 500’den fazla spor malzemesi dağıtılacak.

P&G Türkiye’nin, çocukların yaşamlarını sporla iyileştirmek ve barış, sevgi, hoşgörü kavramlarıyla beslenen spor ve Olimpiyat ruhunu çocuklarla buluşturmak amacıyla, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) iş birliği ile yürüttüğü “1 Paket = 1 Destek” kampanyası, Türkiye’nin 81 ilindeki 81 okulu yeni spor malzemeleri ile buluşturmayı sürdürüyor. Rio 2016 Olimpiyat Oyunları döneminde yürütülen kampanya ile sağlanan spor malzemelerinin dağıtımına İstanbul’daki Kağıthane Atatürk Ortaokulu ile başlanırken, Olimpiyat Şampiyonumuz Taha Akgül de öğrencileri bu yeni heyecanda yalnız bırakmadı.

P&G Türkiye’nin Olimpiyat Oyunları sponsorluğu kapsamında yürüttüğü “Teşekkürler Anne” kampanyasına paralel olarak yürüttüğü “1 Paket = 1 Destek”, Türkiye genelindeki 81 okulu basketbol potasından, voleybol ağı ve futbol topuna kadar 2 bin 500’den fazla spor malzemesi ile buluşturacak.

“Geleceğin Olimpiyat şampiyonları bu sıralardan çıkacak”

Yeni spor malzemelerine kavuşan Kağıthane Atatürk Ortaokulu’ndaki öğrenciler ile bir araya gelen Olimpiyat Şampiyonu Taha Akgül yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ben ülkeme Olimpiyat altın madalyası gururu yaşattım ve biliyorum ki, bu okulda da bu gururu bizlere yaşatabilecek çok sayıda kardeşim var. Bu kampanya ile çocukların spor yapmalarına destek oldukları için P&G Türkiye, Milli Eğitim Bakanlığı ve TMOK’a teşekkürlerimi sunuyorum. Ben de bu sıralardan yetiştim ve Olimpiyat şampiyonu oldum. İnanıyorum ki, bu gibi desteklerle yarının şampiyonları da bu sıralardan çıkacak.”

P&G Türkiye ve Kafkasya Markalar Direktörü Taygun Günay ise şu açıklamada bulundu: “Uluslararası alanda yürüttüğümüz Olimpiyat Oyunları sponsorluğumuza paralel olarak Türkiye’de sporun desteklenmesi için gerçekleştirdiğimiz ‘1 Paket = 1 Destek’ kampanyamızı sadece destek alanının genişletilmesi açısından değil, farkındalığın artırılması açısından da çok önemsiyoruz. Bu kampanya ile çocukların spor yapmalarının ne kadar önemli olduğuna dikkat çekmeye çalışıyor ve TMOK ve MEB’in de desteği ile bu alandaki imkanları artırmaya çalışıyoruz.”

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Neşe Gündoğan da yaptığı konuşmada, “Türkiye’de sporun ve Olimpiyat ruhunun desteklenmesi için 2012 yılında iş birliğine imza attığımız P&G Türkiye ile şimdiye kadar yüzlerce çocuğun spor yapmasına destek olduğumuz için mutluluk duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Mücahit AKGÜN de yaptığı konuşmada “Yarınımızın teminatı olan gençlerimizin beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmesinin ve öğrencilerimize olimpiyat ruhunu aşılamanın öneminin farkındayız. Bu nedenle bu tür projelerin artarak devam etmesini umut ediyorum.” açıklamasında bulundu.

1 Paket = 1 Destek = Binlerce Spor Malzemesi

Londra 2012 Olimpiyat Oyunları döneminde “Okulumdan Olimpiyat Oyunlarına Projesi” ile başlayan “1 Paket = 1 Destek” kampanyası ile şimdiye kadar Edirne’den Şırnak’a, Tunceli’den Ankara’ya Türkiye’nin dört bir yanında çok sayıda okulun spor malzemeleri yenilenerek, spor alanlarının iyileştirilmesi sağlandı.

Rio 2016 Olimpiyat Oyunları dönemi için gerçekleştirilen kampanya kapsamında ise 1 Mayıs – 31 Ağustos tarihleri arasında Alo, Ariel, Head&Shoulders, Pantene, Orkid, Olay, Fairy, İpana, Gillette, Prima gibi P&G markalarından satın alan tüketiciler spor malzemelerinin teminine destek sağladılar.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …