ADALET BAKANI ABDULHAMİT GÜL, İLK ZİYARETİNİ GAZİANTEP’E YAPTI

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bakan olduktan sonra ilk ziyaretini memleketi Gaziantep’e yaptı.

Abdulhamit Gül, havalimanında Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, milletvekilleri ile kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. İlk olarak Gaziantep Valiliğini ziyaret eden Adalet Bakanı Gül, Valilik şeref defterini imzaladı. Burada açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Gül, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Gül, “Hepimiz gece gündüz Gaziantep’e hizmet için gayret eden bir ekibiz. Hepimizin ortak sevdası Gaziantep’tir, memleket sevdasıdır. Bu birlik ve beraberlik inşallah Gaziantep’te kıyamete kadar kalıcı olacaktır” dedi.

“Hükümette bazı bakanlar hakkında tasarruflar oldu ve şahsımıza da Adalet Bakanlığı görevi tevcih edildi” diyen Gül, “Ben bu görevi tevcih eden, tensip buyuran başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımıza çok teşekkürlerimi ve bu ümitlerinden, bu takdirlerinden dolayı kendilerine saygılarımı sunuyorum” dedi. Adalet Bakanı Gül, “Bu makamlar hizmet makamlarıdır. Makamlar, alındığı gün teslim edilmek üzere oturulur.” dedi.

GÜL, KENTİN SORUNLARI HAKKINDA BİLGİ ALDI

Valilik ziyareti sonrası Gaziantep Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Adalet Bakanı Gül’ü, Belediye Başkanı Fatma Şahin karşıladı. Gül, Şahin’in Gazianteplilerin reyleri, tercihleri ile Gaziantep’in şehr-i emini olarak çok büyük hizmetler yaptığını, Gaziantep’in ulaşım ve konutu başta olmak üzere sorunlarının çözümü noktasında ekibi ile birlikte özverili şekilde çalıştığını kaydetti. Şahin’in hükümette bakan olarak yaptığı başarılı hizmetlerden sonra şimdi de Gaziantep’e hizmet ettiğini aktaran Gül, “Bu çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

“TİŞÖRTLE KAHRAMANLIK OLMAZ”

Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ziyaretinin ardından AK Parti İl Başkanlığına gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, partililer tarafından coşkuyla karşılandı. Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu belirten Gül, “Türkiye’de adalet kavramı AK Parti hükümetiyle çok büyük yeniliklere şahit oldu. Ama yapılacak yine çok önemli işler var. Hükümetimiz eylem planlarını belirledi, inşallah bunu da başaracağız. 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi neticesinde darbeci hainler Türk yargısı önünde hesap veriyor. Hiçbir hain mahkemelerden Türk yargısının önünden kaçamayacak” şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanına suikast davasına sanıkların “Hero” yazılı tişörtle gelmesine tepki gösteren Adalet Bakanı Gül, “FETÖ terör örgütü başta olmak üzere Türkiye’yi bölmek isteyen tüm terör örgütleriyle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Kahramanlık öyle tişörtüne kahraman yazarak olmaz” ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep programı kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığı ve Gaziantep Barosunu da ziyaret etti.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News