Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Konferansı 3-4 Mart tarihlerinde Ankara’da gerçekleşecek

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı ve Asayiş Dairesi Başkanlığı işbirliğiyle 3-4 Mart tarihlerinde aile içi ve kadına karşı şiddet konusunda farkındalığın artırılmasını sağlamak amacıyla “Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Konferansı” Ankara’da gerçekleşecek.

Toplam 6 oturumda gerçekleşecek konferansta, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun uygulanması sırasında karşılaşılan sorunları görüşmek, değerlendirmek ve stratejiler belirlemek amaçlanıyor.

Konferansın gala yemeği İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’nın katılımlarıyla bugün 17.00’de yapılıyor.

Konferansa İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığından yöneticiler, akademisyenler, alanda çalışan uzmanlar ile sivil toplum kuruluşlarından ve medya sektöründen temsilciler katılacak.

Konferansın bitiminde sonuç raporu ve bildiri kitabı hazırlanacak.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News