Akdağ, MHRS Çağrı Merkezi Çalışanlarını Ziyaret Etti

Sağlık Bakanı Prof. Recep Akdağ, Adıyaman programı kapsamında organize sanayi bölgesinde 800 gencin istihdam edildiği MHRS lokasyonu olan çağrı merkezini ziyaret etti.

Bakan Akdağ burada merkezin genç çalışanları ile bir araya gelerek, çağrı yanıtladı. Gençlerin ilgisi ile karşılaşan Bakan Akdağ, burada yaptığı konuşmada ülkenin genç nüfusuna vurgu yaparak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Akdağ, Türkiye’nin dünyanın özellikle Avrupa’nın en geç nüfusuna sahip ülkelerinden biri olduğunu belirterek, Sağlık Bakanlığının çağrı karşılama merkezleri olarak 6 ilde hizmet verildiğini ve 2016 yılında Türkiye’de bu çağrı merkezlerinde 106 milyon çağrı alındığını söyledi.

Bakan Akdağ konuşmasında, “Türkiye kalkınmasına yoluna devam ederken, böylesine genç bir nüfusla yola koşarak devam etmemiz lazım. Bütün bu imkanların devamı ve geliştirilmesi açısından bu referandumdan Türkiye’yi koşarak yoluna devam edebilecek bir sisteme kavuşturmamız gerekiyor. Bu referandum bizim geleceğimiz. Gençlerde bizim geleceğimiz. O halde bizim güçlü bir Türkiye ile, istikrarlı bir Türkiye ile, kalkınan bir Türkiye ile, terörü tamamen alt etmiş bir Türkiye ile yola devam etmeliyiz” dedi.

Akdağ, 182 Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) lokasyonunda gelen çağrıyı cevaplayarak hasta yakınına randevu verdi.

Sağlık Bakanı Akdağ, daha sonra Türkiye Petrolleri salonunda sivil toplum kuruluşu başkanları ile yapılan değerlendirme toplantısına katıldı.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News