Alanya Yoğun Kara Yenik Düştü Yollar Kapandı

Yoğun kar yağışı Alanya kırsalında hayatı olumsuz etkilerken, Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri kapanan yolları kardan temizlemek için seferber oldu.

Alanya çevresinde etkili olan kar ve tipi şehrin kuzey yamaçlarını beyaza bürürken, yüksek kesimlerde hayatı felç etti. Birçok mahalle yolu kar nedeniyle kapandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri de yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolları ulaşıma açmak için seferber oldu.

Büyükşehir ekipleri Mahmutseydi Mahallesi ile Gedevet Yaylası arasındaki grup yolunu iş makinaları ile temizledi. Dere ve Türktaş mahallerinin yolu aşırı buzlanma ve yoğun kar nedeniyle tedbir amaçlı olarak trafiğe kapatıldı. Dim Vadisi’nde yoğun kar nedeniyle kapanan Akçatı, Uğurlu ve Üzümlü yolu da Büyükşehir iş makineleri tarafından açıldı. Kar temizliğinin ardından bölgede trafik akışı normale döndü.

Çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Son yılların en zorlu hava şartlarıyla karşı karşıyayız. Vatandaşlarımızın sorun yaşamaması için ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor. Karla mücadele devam edecek” dedi.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …

Bir cevap yazın