Antalya Büyükşehir Belediyesi denetimli serbestlik protokolü imzaladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, denetimli serbestlik kapsamında kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılması kararı verilen hükümlülerin belediye bünyesinde çalıştırılmasına yönelik işbirliği protokolü imzaladı.

Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleşen protokole Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz imza koydu. Başkan Türel, imzalanan protokolün belediyenin 2016 yılındaki son, yeni belediye hizmet binasındaki ilk protokol olduğuna dikkat çekti. Yaptıkları her hizmetin Antalya halkının, işbirliği sağlanan tüm kurumların eseri olduğunu söyleyen Türel, “Başta yerel bürokraside yüksek temsilcimiz Sayın Valimiz olmak üzere kurumlarla çok güzel bir anlayışla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bundan kazanan Antalya oluyor. Uyumlu çalışma ortamı adına çok güzel bir sebep sonuç ilişkisinde yolumuza devam ediyoruz. Bu noktada bütün kurumlarımızdan çok önemli destek alıyoruz. Bu protokol de bunların en güzel örneklerinden bir tanesi.”

2017’DE 300 HÜKÜMLÜ GÖREV YAPACAK

Protokolün, Denetim Serbestlik Müdürlüğü’nce izin verilen hükümlülerin belediye hizmetlerinde kullanılmasına yönelik olduğunu kaydeden Başkan Türel, şunları söyledi: “Biz bundan önceki senelerde de benzeri protokollerle çok önemli çalışmaları yürüttük. 2015’de 197, 2016’da 129 hükümlü arkadaşımız belediyemizin hizmetlerinde çalıştı.

Bu sene rekor kırarak, 300 hükümlü arkadaşımızı çalıştırmayı planlıyoruz. Genellikle idari hizmetlerde ağaç dikimi ve bakımı, temizlik hizmetleri, bakım onarım hizmetleri gibi görevlerde arkadaşlarımızdan istifade ediyoruz.”

KARŞILIKLI KAZANÇ

Karşılıklı kazanç esasıyla hareket ettiklerini ifade eden Menderes Türel, “Belediye olarak bu arkadaşlarımızı ücretsiz çalıştırmak suretiyle personel maliyetlerimizin düşmesine katkı sağlıyoruz. Hükümlüler olarak, bu arkadaşların topluma kazandırılmaları, sosyalleşmeleri, geçmişte işledikleri suçlardan dolayı topluma karşı vazifelerini yerine getirmek suretiyle borçlu kalmamaları sağlanıyor” diye konuştu.

EN BÜYÜK PAYDAŞIMIZ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, son 11 yıldır denetimli serbestlik konusunda uygulamalar yaptıklarını belirterek, bu konuda Avrupa’nın pek çok kentinin önüne geçtiklerini anlattı. Solmaz, bu konuda en büyük paydaşlarının Büyükşehir Belediyesi olduğunu söyledi. Cezaevine girmiş ancak yükümlülüğünü gerçekleştirdikten sonra tahliye olup topluma kazandırılması gereken vatandaşların olduğunu ifade eden Başsavcı Ramazan Solmaz, “Bu vatandaşlarımızı Büyükşehir Belediyesi’ne yönlendirdiğimizde ASMEK kurslarından, yemek yardımına, evde bakımdan çocuklarının eğitimine kadar her şeyiyle ilgileniyor. Başkanımın şahsında Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …