Antalya Ömer Çağıran İlkokulu’ndan Halep’e 9 Tır Yardım

‘Halepli bir çocuk üşürse biz donarız’ Küçük kalplerden büyük yardım

Antalya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan Halep’e yardım kampanyasına anlamlı destek. Muratpaşa Hanım Ömer Çağıran İlkokulu öğrencileri minik kalpleri ile Halepli çocuklar için yardım topladı. ‘Halepli çocuklar üşürse biz donarız’ diyen öğrenciler, 150 battaniye ile kıyafet ve gıdadan oluşan 50 koli yardımı Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne teslim etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Halepli mazlumlar için başlattığı yardım kampanyası halkın ve okulların yoğun desteğiyle devam ediyor. “Halepli Bir Çocuk Üşürse Biz Donarız” sloganıyla yardım kampanyasına destek veren Muratpaşa Hanım-Ömer Çağıran İlkokulu öğrencileri küçücük kalpleri ile herkese örnek olacak bir davranış sergiledi. Okulda görev yapan öğretmenler ve personellerin de desteğiyle toplanan bağışlarla alınan 150 adet battaniye, kuru gıda ve giyim malzemelerinden oluşan 50 koli yardım, mazlumlara ulaştırılmak üzere Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından okuldan alındı.

MEKTUP DA GÖNDERDİLER

Öğrenciler toplanan yardımlarla birlikte Halepli çocuklara bir de mektup gönderdi. Hanım-Ömer Çağıran İlkokulu 3/B sınıfı öğrencilerinden Aişe Hümeyra Yazıcı duygularını şöyle anlattı: “Bizler burada her akşam rahat ve sıcak yataklarımızda yatıyoruz. Kim bilir onlar nerede ve nasıl uyuyor. Okulumuzun başlattığı kampanyayı duyunca hemen babamdan ve akrabalarımızdan yardım istedim. Onlar da yardımcı oldu. Battaniye ve kullanılmamış elbiseler aldık. Öğretmenlerimize teslim ettik. Bizler onları televizyondan görüyoruz. Onlara sesimizi bu yolla duyurmak istedik. Bu nedenle ben de onlar için bir mektup yazdım. Yardımları nasıl topladığımızı onlar için ne hissettiğimizi anlattım.”

DUA EDİYORUZ

3. sınıf öğrencisi Hümeyse Arslan ise “Savaştan kaçan insanlar, bizim gibi çocuklar bizlerden yardım bekliyor. Biz onlar için her zaman dua ediyoruz. İnşallah soğukta kalmazlar savaş biter evlerine dönerler” dedi.

DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Okul Müdürü Osman Nuri Batmaz ise “Büyükşehir Belediyemizin başlattığı yardım kampanyasını duyunca okul olarak biz de destek vermek istedik. Öğrencilerimiz ve velilerimiz ellerinden ne geliyorsa küçük büyük demeden bu kampanyaya destek odu. Gerçekten çok duyarlı davrandılar. Böylesi dönemlerde birlik olarak büyük devlet olmanın ne demek olduğunu bir kez daha gösteriyoruz. Birlik ve beraberliğimiz olduğu müddetçe tüm dünya mazlumlarına bu küçücük evlatlarımız dahi yardımda bulunmaya devam edecektir. Okul yönetimi olarak böylesine güzel bir kampanyaya öncülük eden Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ve kampanyaya destek veren tüm velilerimize canı gönülden teşekkür ederiz” diye konuştu.

9 TIR GÖNDERİLDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde başlatılan “Antalya’dan Halep’e gönül köprüsü” yardım kampanyası çerçevesinde Halep’e geçtiğimiz 9 TIR dolusu yardım malzemesi ile 500 bin TL’lik maddi gönderilmişti. Kampanyanın devam ettiğini belirten yetkililer, vatandaşlardan gelen yardımların Halep’e ulaştırılmaya devam edileceğini söyledi.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …