Breaking News

ApiGo, Berlin NextGenPSD2 Danışman Grubu’na dâhil oldu

Finansal teknoloji şirketi Architecht tarafından geliştirilen ve PSD2 uyumlu açık bankacılık uygulamaları geliştirilmesine yardımcı olan bulut tabanlı ApiGo, Berlin NextGenPSD2 Danışman Grubu’na katıldı.

Finansal işletmeler için açık bankacılık giderek daha önemli hale geliyor. Geleneksel finansal kurumlar, açık bankacılık çözümleriyle ürün ve servislerini üçüncü partilere erişime açıyor. FinTech’ler de bu sayede katma değerli ürünleriyle geleneksel finans sektörünü geliştiren çözümlere imza atıyor. Açık bankacılığın temel bileşenlerinden birisi olan API çözümleri ise FinTech’lerin önemli çalışma alanlarından birini teşkil ediyor.

Türkiye’nin öncü katılım finans kuruluşlarından Kuveyt Türk’ün yüzde 100 iştiraki olan yerli teknoloji şirketi Architecht’in, bankalara ve finansal şirketlere uçtan uca SaaS (software as a service) hizmet sağlayan PSD2 uyumlu açık bankacılık ürünü ApiGo, etkin API çözümlerinden biri olarak dikkat çekiyor. ApiGo, PSD2 (The Payment Services Directive-2/Ödeme Hizmetleri Direktifi-2) uyumluluğu ile bankaların regülasyon süreçlerini kolaylaştırmayı hedefliyor. ApiGo, gerek geleneksel finansal kuruluşların gerekse FinTech’lerin açık bankacılıkla yeni iş modelleri oluşturabilmesi için firmalara teknolojik altyapı sağlıyor.

“Stevie Award” tarafından birincilik ödülüne de layık görülen ApiGo, Berlin NextGenPSD2 Danışman Grubu’na katıldı. Berlin NextGenPSD2 Danışman Grubu’nda şu an 10 farklı Euro Bölgesi ülkesinden ve Türkiye’nin yanı sıra İngiltere, İsveç, Danimarka, Norveç, İzlanda, Bulgaristan, Macaristan, Rusya, Sırbistan ve İsviçre’de faaliyet gösteren 26 büyük oyuncu yer alıyor ve toplamda 25 milyardan fazla banka ve kredi kartı işlemini temsil eden bir güce sahip. Berlin NextGenPSD2 Danışman Grubu çalışmalarında, pazara etkin SEPA ödeme hizmetleri sağlamak için gerekli olan ödeme planlarının ve işleme faaliyetlerinin gerçek anlamda ayrıştırılmasını sağlamayı amaçlıyor.

Architecht Genel Müdürü Dr. Mücahit Gündebahar, “Yönetim paneli, Sandbox, developer portal, rıza yönetimi, akış süreçleri, API yönetimi, API’ye özel kural tanımları, Berlin Grup standartları, Birleşik Krallık Açık Bankacılık standartları, test otomasyonları ve daha birçok çözümün bulunduğu PSD2 uyumlu açık bankacılık ürünümüz ApiGo, bankacılık sektöründe uzun yıllar görev yapmış yetenekli mühendisler tarafından sürekli geliştirilmekte ve 7/24 destek sunmaktadır” dedi.

Aktüel İntermedya / İŞ DÜNYASI

About Aktüel İntermedya

Check Also

Nitril Eldiven Toptan Alım Satım

Toptan, Nitril, Vinil, cerrahi, eldiven, alım, satım, nitril eldiven, vinil eldiven, toptan nitril eldiven, toptan,vinil eldiven, nitril eldiven toptancıları, vinil eldiven toptancıları, eldiven toptancısı,