ASF Otomotiv’den bir yılda beş rekor

Otomotiv sektöründe rekorlarla dolu bir yılı geride bırakan ASF Otomotiv, hem perakende hem de ticari araç segmentlerinde gerçekleştirdiği satışlarla beş önemli sektör birinciliği elde etti.

Türkiye’de otomotiv sektörünün önde gelen yetkili satıcılarından ASF Otomotiv, 2016 yılını rekorlarla kapattı. Yaklaşık 30 yıldır FDN Grup bünyesinde hizmet veren ASF Otomotiv, yetkili bayiliğini yaptığı Fiat ve Renault-Dacia grubunda Türkiye’nin en çok perakende satış rakamlarına ulaşan yetkili bayisi oldu.

ASF Otomotiv 2016 yılında yetkili bayisi olduğu Renault, Dacia, Ford ve Fiat markalarında toplamda 22 bin 77 araç satışı gerçekleştirdi. En çok satış yapan yetkili bayi unvanını 14 yıldır elinde tutan ASF Otomotiv, 2016 yılında Renault-Dacia grubunda üç, Fiat satışlarında iki farklı sektör satış rekorunun altına imza attı.

Hem perakende hem de ticari araç satışında lider

Dünya otomotiv pazarının önemli markalarının ana bayiliğini yürüten ASF Otomotiv,

4 bin 568 adetlik satış rakamı ile Renault/Dacia perakende birinciliğinin yanı sıra, Renault ticari araç satış birinciliği ve Dacia toplam satış birinciliği gibi üç farklı rekorun da sahibi oldu.

İki rekor da Medos’tan geldi

ASF Otomotiv’in Fiat yetkili bayiliğini yapan Medos ise faaliyet gösterdiği bölgelerde hem perakende hem toplam satışlarda zirvede yer aldı.

Fidan: Bu yolda müşterilerimiz ile birlikte yürüyoruz

Elde ettiği başarılar ile son iki yıldır Fortune ve Capital 500 listelerinde yer alan ASF Otomotiv’in Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Fidan, 14 yıldır üst üste kırdıkları satış rekorlarını gelecek yıllara da taşımak istediklerini ifade etti. Yetkili bayiler arasında lokomotif olma misyonunu sürdüreceklerini hatırlatan Fidan, “Liderliği korumanın lider olmaktan daha zor olduğunu bilerek bu yolda değerli müşterilerimiz ile beraber yürüyor, tüm iş ortaklarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

ASF Otomotiv :

Renault, Dacia, Ford ve Fiat yetkili satıcısı olarak 1990 yılından beri hizmet veren ASF Otomotiv’in faaliyetleri arasında araç satışı, 2. el faaliyetleri, satış sonrası servis ve destek, kiralama, estetik, aksesuar satışı gibi hizmetler bulunmaktadır. ASF Otomotiv 2015 ve 2016 yıllarında en başarılı 500 Türk şirketinin yer aldığı Fortune 500 ve Capital 500 listelerinde yer almıştır.

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE’YE ÇEVRE ÖDÜLÜ

Çevreye duyarlı yöntem ve teknolojilerle üretim faaliyetlerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, başarılarına bir yenisini …