Atasay Jewelry Show’da mücevher modasına yön veren tasarımlarıyla ziyaretçilerin karşısına çıktı

Her bütçeye ve yaşam biçimine uygun, mücevher modasına yön veren tasarımlarıyla göz kamaştıran Atasay Mücevherat, bu yıl 44’üncüsü düzenlenen İstanbul Jewelry Show Mücevher Fuarı’nda, stil sahibi şehirli erkeğin markası Vive Le Roi’nin “Şah-ı Alem DEM koleksiyonuna ait Osmanlı tarihindeki gelişmelerin anlatıldığı dokuz yüzük ve “Smart Kids” tasarımları ile ziyaretçilerin karşısına çıktı.

Her yaşam biçimine uygun altın ve mücevher tasarımlarıyla yıl boyunca tüketicilerin yaşamlarındaki tüm özel günleri değerli kılan, Türkiye mücevherat kategorisinin Lovemark’ı ve Superbrand’i seçilen Atasay Mücevherat, 16-19 Mart tarihlerinde, 44. kez düzenlenen İstanbul Jewelry Show’da (İstanbul Uluslararası Mücevherat, Saat ve Malzemeleri Fuarı) yerini aldı. Pek çok ihtiyaca ve yaşam biçimine odaklı ürünlere ev sahipliği yapan Atasay, global trendleri tüketici eğilimleriyle birleştirerek hazırladığı, farklı kitle ve ihtiyaçlara seslenen alt markalarını ve yeni koleksiyonlarını, 7. Hall’de F02-16/G01-11/G02-10/H01-09 no’lu standlarda sergiledi.

Atasay Mücevherat, bu yıl ziyaretçilerin karşısına stil sahibi şehirli erkeğin markası Vive Le Roi’nin “Şah-ı Alem DEM koleksiyonuna ait Osmanlı tarihindeki gelişmelerin anlatıldığı dokuz yüzük ve Atasay Kidsy’nin çocuklar için tasarladığı SmartChip özelliği bulunan “Smart Kids” ürünleri ve 83 karatlık göz kamaştırıcı gerdanlık ile öne çıkıyor. Dünyanın ilk, meslek ikonlarının bir araya getirilmesi ile oluşturulan ve içerisinde mesaj yüklenebilen teknolojiyi barındıran çocuk takı koleksiyonu “Büyüyünce Ne Olacaksın”da; doktor, mühendis, astronot, müzisyen, pilot, polis ve daha birçok meslek figürlü bileklik ve yaka iğneleri ile çocuklar, hayallerindeki mesleklerle buluşuyorlar.

Fuarda yer alan Atasay markaları ve Özel Koleksiyonları

Myras

“Altın Safranın Mirası”

Safranbolu’nun meşhur tarihi evlerinin araştırmalara konu olmuş benzersiz kapı tokmakları, süslemeleri ve tavan işlemeleri Atasay Myras 2017 “Altın Safranın Mirası” koleksiyonundaki özel tasarımlarla hayat buldu. Bu özel tasarımlı ve yüksek kaliteli işçilikle sunulan koleksiyonun her tasarımı, mücevher koleksiyonunuzun en dikkat çekici parçası olmaya aday.

Atasay Myras’ın özgün tasarımlarının hikayesi bu defa zamanın her daim güzel izler bıraktığı, adını kendi ağırlığının yüz bin katı kadar suyu sarıya çeviren ve sadece sonbaharda kırk gün

kırk gece çalışılarak elde edilen nadide bir baharattan alan büyülü kent Safranbolu’nun yüzyıllara meydan okuyan tarihi dokusundan geliyor.

Konsept danışmanlığını Moda Tasarımcısı Özlem Süer’in ve Arkeolog Editör Nezih Başgelen’in üstlendiği, titiz bir araştırma süreci ile hazırlanan Atasay Myras 2017 “Altın

Safranın Mirası” koleksiyonu Safranbolu’nun geçmişten gelen mirasıyla mücevher gardrobunuzdaki yerini alırken sizi hikayesine çekecek.

Dünya Miras Listesi’ne alınmış paha biçilemez güzellikleriyle, nam-ı diğer “Korunmanın Başkenti” Safranbolu’nun yüzyıllara meydan okuyan tarihi dokusundan, kültürel değerlerinden ve benzersiz doğal güzelliklerinden esinlenen Atasay Myras 2017 “Altın Safranın mirası” koleksiyonu, kadınlara tüm bu eşsiz güzellikleri mücevher formunda sunuyor.

790 TL ile 11 bin 500 TL fiyat aralığına sahip farklı bütçelere hitap eden koleksiyonlarıyla ziyaretçilerin karşısına çıkan Atasay Myras, “Altın Safranın Mirası” koleksiyonu 400 farklı model ile fuarda ön plana çıkıyor.

Nefes, Türkiye’nin İlk İkonik Mücevheri

Türkiye’den dünyaya bir “Nefes”

Bu coğrafyadan beslenen Türkiye’nin ilk ikonik mücevheri olan ‘‘Nefes”i, Atasay için Zeynep Fadıllıoğlu tasarladı. Geleneksel ile modernin özel bir sentezi olan “Nefes” figürü; tombak ve tezhip sanatlarında sıkça karşımıza çıkan damla formu ile zarif Türk motiflerinden esinlenerek harmanlandı. Zamansız, çekici, feminen, her yaşam biçimine ve günün her saatine hitap eden ikonik mücevher, Türk mücevher sektörüne getirilen yepyeni bir “Nefes” olacak. Yeni bir soluk, kendi topraklarımızda doğmuş bir figürün, zarif Türk motifleriyle yeniden yorumlanarak ikonik mücevhere dönüşme hikayesi, dünyaya açılmanın anahtarlarından biri… “Nefes” ile Türk mücevher ustalarının dokunuşları ve deneyimleri, bugünün sade estetik anlayışı ile buluştu, geleneksel Türk el sanatlarının sonsuz zenginliği, saf altın, pırlanta ve inciyle göz kamaştıran ikonik bir koleksiyona dönüştü. “Nefes” modern zevklere hitap ederken aynı zamanda bu coğrafyanın zarafetini de yansıtıyor. Pembe ile yeşil altının cazibesinin eşsiz özel kesim damla ve yuvarlak pırlantalarla, incilerle harmanlandığı bu çok özel “Nefes”in başlangıç koleksiyonu 22 çok özel parçadan oluşuyor. İkonik tasarımlar, farklı formlar ve değişik kullanımlar sunan kolyelerde, bilekliklerde ve küpelerde hayat buluyor.

Belle Atasay: Stil sahibi, modern kadınların vazgeçilmez tutkusu olan Belle Atasay; zarafet ve inceliğe önem veren tarz sahibi kadınların dünyalarını süslemeye devam ediyor. Dünya trendleriyle mücevher gardırobunu oluşturan kadınların iş hayatından spor şıklığa kadar günün her diliminde anı yakalamaları için tasarlanan Belle Atasay, yarı değerli taşların ışıltısını renklerin enerjisiyle bütünleştirdiği 3 farklı konseptteki koleksiyonla fuarda yerini alıyor. Belle Atasay’ın, İlkbahar/Yaz trendlerini yansıtan 2017 koleksiyonu; “Pashion”,“Boom” ve “Royal” olmak üzere üç ayrı konseptten oluşuyor. Doğanın kokusunu çiçek motifleriyle etrafa yayan “Pashion”, doğaya özlem duyan kadınlar için ışıltısını doğadan alan çiçekleri, tasarımlarına taşıyor. Kadınları masalsı bir maceraya çağıran “Boom”, tasarımları ile kadınlar eklektik bir dünyaya adım atıyor. Antik renklerin ince ince işlendiği “Royal” tasarımlar ise vintage renklerin hakimiyetiyle zarif tasarımlara dönüşüyor. Belle, 395 TL ve 14.500 TL fiyat aralığındaki 1100 adet ürününü ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

Vive Le Roi: Stil sahibi şehirli erkeğin markası Vive Le Roi, erkeklerin şıklıklarını tamamlayacak, sahip oldukları güç, cesaret ve asaletin simgesi olacak ürünleri bünyesinde barındırıyor.

Yaklaşık 2 bin adet ve 150 TL ile 12 bin TL aralığındaki ürünler fuardaki yerini alan Vive Le ROI’nın “Şah-ı Alem DEM koleksiyonuna ait Osmanlı tarihindeki gelişmelerin anlatıldığı 9 yüzük fuarın en gözde ürünleri arasındaki yerini alacak.

“Diriliş” yüzüğü: Bir Cihan devleti olan Osmanlı İmparatorluğu’nun temeli olan Kayı Boyu sembolü ve Göktürkçe “Türk” yazısı ile tasarlanan yüzükte bulunan kılıç sembolleri her dem zaferi simgeliyor. Yüzüğün içinde bir diriliş demi hilal ve Göktürkçe “Türk” yazısı bulunuyor.

“Kudret” yüzüğü: Asırlardır uygarlıklarda esen Türk rüzgarını simgeleyen yüzüğün üzerindeki 16 kılıç, tarih boyu kurulan 16 büyük Türk devletini sembolize ediyor. Ayrıca yüzüğün içinde Osmanlı arması bulunuyor.

“Kutlu Rüya” yüzüğü: Osman Gazi’nin rüyasının tasvir edildiği yüzüğün üzerinde çınar ağacı ve yükselen hilalden dolunaya dönüşen Osmanlı İmparatorluğu tasvir ediliyor.

“Fetih 1453 yüzüğü”: Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’a girişinin resmedildiği yüzüğün üzerinde Fatih’in İstanbul’un fethinde söylediği kudretli söz “Benim kudretimin ulaştığı yere onların hayalleri bile erişemez” sözü Osmanlıca yer alıyor. Ayrıca yüzüğün içerisinde fethin tarihi “1453” yazıyor.

“Adem Ejderhası” yüzüğü: Fethedilişin simgesi Ulubatlı Hasan’ı tasvir eden yüzükte, Ulubatlı Hasan’ın vücuduna saplanan 27 ok figürü ve Ulubatlı Hasan’ın sancağı surlara dikişi resmediliyor.

“Şah&Mat” yüzüğü: Yavuz Sultan Selim Han, henüz şehzadeyken derviş kılığına girerek İran Şahı Şah İsmail ile oynadığı satrançta galip gelir. Şah bunu kendine yediremez ve bir tokat savurur. Bu tokatın bedelini Çaldıran Zaferi ile ödeten Yavuz Sultan Selim cevabını “Atacaksan böyle tokat atacaksın” şeklinde verir. Bu hikayenin tasvir edildiği yüzüğün üzerinde satranç tahtası, hilal-i şah ve Farsça muhteşem şiirin mısraları yar alıyor. Ayrıca yüzüğün içinde satranç tahtası ve zaferin sembolü kılıçlar bulunuyor.

“Ferman” yüzüğü: Ecdadımızın büyüklüğünü ve şanını anlatan mektubun bir kısmının yer aldığı, kudretin ifadesi Kanuni Sultan Süleyman’dan bir demin tasviri olan yüzük, fermanlarla form kazanıyor. Yüzüğün üzerindeki 16 adet taş, Osmanlı İmparatorluğu’nun kudret ve kuvvet açısından en parlak dönemi olan 16’ıncı asrı simgeliyor.

“Kaptan Paşa” yüzüğü: Rüzgara karşı bir hikayenin demini yansıtan yüzükte, Barbaros Hayrettin Paşa’nın kalyonu, sancak nişanı ve sancağında yazan “ Allah’tan yardım ve yakın bir fetih vardır, mü’minleri müjdele” ayeti kerimesi yazıyor. Yüzüğün diğer yanında ise birçok farklı inanca göre bulunduğu mekanı ve üzerinde taşıyan kişiyi kötülüklerden koruduğuna inanılan Fatman’ın Eli sembolü bulunuyor.

“Ecdad” yüzüğü: Türk kudretinin simgesi Osmanlı armasındaki 12 yıldız, güneşin ışıkları olarak tasvir ediliyor. Güneş; gücü, kuvveti, şaşaayı ve refahı sembolize ediyor. 12 yıldız ise 12 burcu temsil ediyor. Şanlı çağı temsil eden, tasarımını arma ve simgelerden alan yüzüğün içerisinde “İnna fetehna leke fethan mübina” ayeti kerimesi yazıyor.

Jou: Atasay’ın eğlenceli markası Jou, 2350 adet modern tasarıma sahip ürün ile fuardaki yerini alıyor. Jou, birbirinden eğlenceli koleksiyonlarıyla hayatı ve yaşamayı seven kadınların yüzünde sihirli tebessümler oluşturmak için 185 TL ile 1300 TL arasında değişen fiyatlarıyla görücüye çıkacak. Aura koleksiyonları, fuarda ziyaretçilerin beğenisine sunulacak koleksiyonlar arasında yer alıyor.

22 Ayar: 22 ayarda denenmemiş teknikleri Atasay garantisi ve tasarım büyüsüyle sunan 22 Ayar markası, altında gösteriş ve şıklığı sevenlerin bir numarası olarak fuarda 465 TL ile 21 bin TL fiyat aralığındaki ürünleri ile yerini alıyor. Her biri ayrı tasarım tekniklerine sahip birbirinden farklı modelleriyle 22 Ayar, tasarımları Atasay’a ait eşi benzeri olmayan yaklaşık 2150 parça ürünle İstanbul Jewellery Show’da yerini alıyor.

Coronet: Atasay’ın akıllı karatlarının markası Coronet, 750 adet ürünüyle fuarda ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. 350 USD ile 29 bin USD arasında değişen fiyatlarıyla hayalleri gerçek kılan Coronet, dünya patentli özgün tasarımlara getirdiği usta işçilikle pırlanta tek taş kategorisine yepyeni bir bakış açısı sunarak ulaşılmaz olanı ulaşılabilir yapıyor. Özel tekniğiyle gösterişli bir tek taş görünümüne sahip ışıltısından ödün vermeden satın alma kolaylığı sunan Coronet pırlantalar, kesim kalitesi, mükemmel taşları, berraklığı, rengi, karatta yarattığı sihir ve uygun fiyatıyla en özel anlarınızda fark yaratıyor.

Atasay Kidsy: Atasay’ın çocukların hayal dünyasına rengarenk bir kapı açan markası Kidsy, gençler ve çocuklara özel eğlenceli tasarımlarıyla fuarda yerini alıyor. Çocukların neşeli dünyasının yansıması olan 2650 adet Atasay Kidsy ve lisanslı Hello Kitty ürünlerinin yer aldığı koleksiyonlar, 180 TL ve 1900 TL arasında değişen fiyatlarıyla fuarda ziyaretçilerin karşısına çıkıyor. Çocuk mücevher modasının en hareketli ve şık temsilcisi Atasay Kidsy’nin çocuklar için tasarladığı, içerisinde mesaj yüklenebilen teknolojiyi (SmartChip) barındıran Smart Kids’in “Büyüyünce Ne Olacaksın” koleksiyonundaki; doktor, mühendis, astronot, müzisyen, pilot, polis ve daha birçok meslek figürlü bileklik ve yaka iğneleri ile çocukları hayallerindeki mesleklerle buluşturuyor. Bu özel tasarımlara entegre edilen smartchipler Android telefonlardaki NFC uygulaması yardımıyla çalışıyor. Chiplere istenen mesaj, resim veya video eklenip NFC uygulaması ile görüntülenebiliyor.

One&Only: Aşkın, bağlılığın, sevginin ve mutluluğun en şık sembolü tektaş, değerini isminde saklayan One&Only’nin koleksiyonlarında hayat buluyor. Tektaş kavramına yeni bir bakış açısı getiren One&Only, zamansız aşklara şahitlik ederek tektaşı yalnızca evlenme teklifi edilirken alınan mücevher olmaktan çıkarıp, her anı özel kılacak bir mücevhere dönüştürüyor. One&Only her stile ve her bütçeye uygun tektaş, beştaş, tamtur, fantezi tek taş yüzükler, tek taş küpe ve kolye modelleri ile fuarda ziyaretçilerin karşısına çıkıyor. 2 bin adet ürün ile fuara katılan One&Only ürünleri, 250 USD ile 26 bin USD arasında değişen fiyat aralığıyla ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Lovever: Dünya mücevher modasıyla uyumlu pırlantalar “LovEver”, gösterişli ya da sade, modern ya da klasik her stilde kadın için ideal mücevher seçimleri arasında yer alıyor. Lovever; 1750 adet ürün ve 1900 USD ile 100.000 bin USD arasında değişen fiyat aralığıyla ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Lovever’ın fuarda öne çıkan ürünleri arasında baget kesim pırlantalar ve 83 karatlık pırlanta gerdanlık yer alıyor. Vintage kesimlere modern bir bakış getiren Lovever bagetler, parıltısının ihtişamının yanı sıra keskin geometri hissi ile yüksek karatlı tek taş efekti ile fuarda ulaşılabilir fiyatlarıyla baş rol oynuyor. Yılların Art Deco tasarımlarının günümüze yansımasını betimleyen baget kesim tasarımlar özellikle son yılların en trendy tasarımı olarak kabul ediliyor.

Almas: Çağlar boyu hiç sönmeyen efsanevi bir tutku olan elmasların, bugünün trendleri ve tarzlarıyla yeniden hayat bulduğu, tüketicisine geniş fiyat aralığında, ışıltısı ve şık tasarımlarıyla dikkat çeken seçenekler sunan Almas’ın göz kamaştıran elmas tasarımları da fuarda yer alıyor. Kadınların ruhuna dokunarak onlara farklı olduklarını hissettirecek, yanlarından ayırmak istemeyecekleri tasarımlarıyla fuarda yerini alan Almas, yaklaşık 1000 adet ürün ve 500 TL ile 200 bin TL arasında değişen fiyat aralığıyla ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Gifty: Her anı hediyeymişcesine yaşayan kadınların vazgeçilmez markası Gifty Pırlanta, sezonun en trendy parçalarıyla fuardaki yerini alıyor. Pırlanta şıklığını yaşamak isteyen herkese mevsim trendlerine uygun yepyeni ürünler sunan Gifty Pırlanta; trendy, fonksiyonel ve çok renkli yüzük, küpe, bileklik, kolye tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. 2100 adet ürün ve 300 USD ile 2100 USD arasında değişen fiyat aralığıyla fuarda ziyaretçilerin beğenisine sunulan Gifty, kendini özgün tasarımlarla farklılaştırmayı seven kadınlar ile değerli ve şık hediyeler vermeyi/almayı seven kadın ve erkek tüketiciler için çok özel parçalar sunuyor.

Myloove: Türkiye’nin Alyans Tasarım markası Myloove, yeni evlenecek çiftler için birbirinden şık ve zarif alyans seçenekleriyle fuarda yerini alıyor. Daha önce görülmemiş modeller arayan çiftler için Myloove koleksiyonlarında yer alan beyaz altın, sarı altın, pırlantalı, iç içe geçmiş farklı tasarımlı birçok alyans modeli fuarda ziyaretçileri bekliyor. Kendisini özel hissetmek isteyen çiftler için günümüzün modern tasarım ve üretim teknikleriyle tasarlanan 500 adet yeni model ve 490 TL ve 3000 TL fiyat aralığında değişen ürünleriyle Myloove alyanslar ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Aşkın ve bağlılığın simgesi, kadın ve erkeğin ortak kullandığı tek takı olma özelliği taşıyan alyanslar göz kamaştırıcı tasarımlarıyla fuara gelecek.

Asgold Classic: Bakımlı ve şık olmanın lüksünü ekonomik bütçelerle yaşatan Asgold Classic, 250 TL ile 10 bin TL fiyat aralığındaki 12.000 adet zengin ürün yelpazesi ile kalite tutkunu ve fantezi görünümlü mücevher taşımayı seven kadınlar için ideal bir seçenek olarak fuardaki yerini alıyor. Asgold Classic markasına özgü İtalyan modellerinin ön plana çıkacağı fuarda, özellikle düğün setleri ve su yolu setler fuarın gözde modelleri olacak.

 

 

Aktüel İntermedya / MODA

 

You may also like

Popular News