Breaking News

Audi Q2’ye “Mükemmel Tasarım” ödülü!

Audi’nin yeni kompakt SUV modeli Q2, Almanya Tasarım Ödülleri’nde (German Design Awards) ulaşım dalında en iyi tasarım ödülüne layık görüldü.

Tasarım dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan ve Alman Tasarım Konseyi (German Design Council) tarafından verilen Alman Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu. Audi’nin yeni kompakt SUV modeli Q2, uluslararası jüri tarafından ulaşım dalında “Mükemmel Üretim Tasarımı Ödülü’ne layık görüldü.

Jüri sonuçları açıklarken “Audi Q2, sadece büyük kardeşinin daha küçük ölçekli bir versiyonu değil, tamamen bağımsız özgün tasarımıyla da ilgi çekiyor” yorumunda bulundu. Jüri açıklamasında ayrıca “Audi’nin bu yeni SUV’ u dengeli oranlarıyla sınıfının üzerinde geniş bir alan sunmakla kalmıyor, daha fazla keyfi de beraberinde sunuyor. Bu şık otomobil, yeni bir trendsetter olma potansiyeline de sahip” ifadelerini kullandı.

Audi Q2’nin poligonel çok köşeli tasarımı, markanın genel tasarım diline yeni bir görünüm getiriyor. Audi Q2, ilk bakışta sekizgen singleframe ızgarası ve bu ızgaranın altında konumlanan geniş hava girişleri sayesinde daha keskin bir görünüme sahip. Tasarımda göze çarpan diğer bir güçlü detay ise gövde renginde veya kişiselleştirilerek 4 farklı renkte kaplanabilen C sütunları. Ayrıca araca dinamik bir görünüm kazandıran bu C sütunları ile birleşen düşük tavan çizgisi de, Audi Q2’nin sportif ve quattro karakterini daha da ön plana çıkaran bir diğer tasarım detayı.

Audi’nin yeni tasarım yaklaşımını, güçlü bir tasarım diliyle birbirinden bağımsız özgün ürünler geliştirmek olarak açıklayan Audi Tasarım Başkanı Marc Lichte, Audi Q2’nin sadece beklediklerinin üzerinde bir müşteri talebiyle karşılaşmasından değil, her biri konusunda uzman jüri tarafından da bu ödüle layık görülmesi nedeniyle çok mutlu olduklarını söyledi.

Aktüel, Aktüel Haber, Aktüel İntermedya, Aktüel Gündem, Auto Aktüel, Aktüel Son Dakika, Aktüel Dünya

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

About Aktüel İntermedya

Check Also

TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE’YE ÇEVRE ÖDÜLÜ

Çevreye duyarlı yöntem ve teknolojilerle üretim faaliyetlerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, başarılarına bir yenisini …