Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası’ndan TSKB’ye 100 Milyon Euro Kredi

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası’ndan (AKKB) 100 milyon Euro tutarında kredi temin etti. TSKB tarafından finansal kiralama şirketleri aracılığıyla kullandırılacak krediyle, Türkiye genelinde mikro, küçük ve orta ölçekli firmaların, yeni istihdam olanakları yaratan ve mevcut istihdamı koruyan yatırımları desteklenecek.

TSKB, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası’ndan (AKKB) 100 milyon Euro tutarında kredi sağladı. Kredi, gerçekleştirecekleri yeni yatırımlarla istihdam yaratan veya mevcut istihdamı korumayı hedefleyen mikro, küçük ve orta ölçekli firmalara kullandırılacak

.

T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı garantörlüğünde temin edilen kredi, toptancı banka (APEX bankası) olarak, TSKB tarafından finansal kiralama şirketleri aracılığıyla kullandırılacak.

Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası’ndan temin edilen krediyle ilgili değerlendirmelerde bulunan TSKB Genel Müdürü Suat İnce şöyle konuştu: “AKKB ile 2004 yılına dayanan işbirliğimiz güçlenerek devam ediyor. İmzaladığımız bu anlaşma ile bugüne kadar AKKB’den sağladığımız kredilerin toplam tutarı 465 milyon Euro’ya ulaştı. Sunduğumuz bu krediyle hem istihdama katkı sağlayacağımız hem de farklı ölçeklerdeki işletmeleri destekleyeceğimiz için büyük memnuniyet duyuyoruz.”

 

Aktüel İntermedya / EKONOMİ

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Vergi ve prim ödemeleri 2021’e yayılsın

Egeli ihracatçılar pandeminin oluşturduğu ekonomik yıpranmadan hızlı bir şekilde çıkılabilmesi için vergi borçlarının yapılandırılmasının şart …