AVRUPA’NIN KAPILARINI ARALAMAK İÇİN SON GÜNLER!

MACARİSTAN OTURMA İZNİ PROGRAMI İLE AVRUPA’NIN KAPILARINI ARALAMAK İÇİN SON GÜNLER!

Yatırımlar aracılığı ile Avrupa’da oturma izni sağlayan Türkiye’deki tek yetkili şirket olan Voldan Yatırım, Macaristan’da son günlerde alınan kararlar ile ilgili çıkan haberlere açıklık getirdi.

Macaristan, yatırım programı kapsamında 5 yıl süre ile devlet tahvillerine yatırım yapan kişilere Avrupa’da tüm Schengen bölgesinde geçerli ömür boyu kalıcı oturma izni sağlıyor.

Geçtiğimiz günlerde çıkan haberler Macaristan’ın bu programı geçici süre ile durdurma kararı aldığı yönündeydi. Konu ile ilgili olarak Macaristan Devleti tarafından Türkiye’deki yetkilendirilmiş tek şirket Voldan Yatırım’dan gelen bilgilere göre Macaristan Devleti’nin yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Finans dünyasında geçen yıl oluşan olumlu durumu dikkate alan Kamu Borç Yönetimi Ajansı Zrt. Macaristan devlet tahvili satın alınması yoluyla ikamet imkanı sağlayan devlet tahvillerinin satışlarını sona erdiriyor. 31 Mart 2017 tarihine kadar yapılacak başvurularda devlet tahvili satın alınabilecek. Tahvil programı 2013 yılının haziran ayında başlamıştı ve o dönemde ülke için ucuz ve güvenli finansman anlamına geliyordu. Bir milyar avrodan fazla gerçekleşen satış ve projenin fiyatlandırılmasıyla elde edilen faiz geliri Macaristan’ın kamu borçlarının ve finansmanının güvence altına alınmasına ve iyileştirilmesine katkı sağladı. Kamu borçları oranı ve döviz borçları oranı geçtiğimiz yıllarda sürekli olarak düştü. Devlet tahvilleri geçen yıl üç uluslararası kredi derecelendirme kuruluşunun yatırım kategorisine girdi. Tahviller tarihin en düşük faiz getirisini sağladı ve dibe vurdu. Bütün bunlar göz önüne alındığında önceden önemli rol oynayan LMÁK satışına gelecekte ihtiyaç yoktur, finansman planında yer alan döviz fonu sağlama işlemi piyasaya yapılacak sürümlerle ve ülkemizdeki P€MÁK tahviliyle gerçekleştirilebilir.”

Voldan Yatırım Türkiye Program Direktörü Nora Gomori ise konu ile ilgili “Macaristan hükümetinin aldığı bu karar neticesinde 5 yılın sonunda geri iade edilecek yatırımlar yolu ile Avrupa’da ömür boyu yaşama hakkına sahip olmak isteyen Türk vatandaşları için başvuru süresi göz önüne alındığında son başvuru tarihi 17 Mart 2017’dir. Her aşamada onlara destek olacağımız bu süreçte yeni bir hayata ilk adımı birlikte atmak için Türk vatandaşlarını bekliyoruz.” dedi.

31 Mart 2017 tarihine kadar başvurularını sunmuş olan tüm yatırımcılar program dahilinde kendileri, eşleri ve bakmakla yükümlü oldukları çocukları ile ömür boyu geçerli oturma izinlerine sahip olabilecekler.

 

Aktüel İntermedya / GEZİ

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

İsfanbul Tema Park Dünya Roller Coaster Günü’nü dünya devleriyle birlikte kutlayacak!

Türkiye’nin dünya standartlarındaki ilk tema parkı İsfanbul, Dünya Roller Coaster Günü’nü kutlamaya hazırlanıyor. İsfanbul Tema …