Aynı Gün Teslimatın Gelişimi E-Ticaret Sektörünü Dönüştürüyor

Aynı Gün Teslimat Hizmetinin gelişimi ile, mağazadan alışveriş yapmakla Online alışverişin farkı ortadan kalkıyor. Yeni Nesil Teslimat Sistemi Pit Start Kurucusu Deniz Cem Altaca anlatıyor:

E-ticaret eşittir ucuz alışveriş yerine, e-ticaret eşittir verimli alışveriş demek artık. Özellikle milenyum kuşağının alışveriş alışkanlıkları çok farklı, bunu her gün gözlemliyoruz. Fiyat uygunluğu hala en büyük motivasyonlardan biri ve e-ticaret siteleri arasında rekabette fark, kullanıcıya verimli bir deneyim sunulduğunda ortaya çıkıyor. Aynı gün içerisinde teslimat da bu alanda yaratılan en büyük katma değerler arasında.

Müşterilerin aldığı bir ürünü anında kullanmaya başlaması, offline mağaza deneyimini aratmayacak bir büyük adım olarak geliyor. Aynı gün teslimat ile birlikte yaratılan müşteri deneyiminin karşılığını, e-ticaret siteleri de gözle görülür bir şekilde almaya başladı. Türkiye gibi gelişmekte olan bir ülkenin potansiyeli bu alanda oldukça fazla. Bundan birkaç yıl öncesine kadar aynı gün teslimat hizmetine yatırım yapmak, e-ticaret siteleri için oldukça pahalıydı ve karlı bir iş değildi. Artık günümüzün şartlarında, var olan lojistik yatırımlarından bir by-pass ile bu hizmeti vermeyi göze alıyorlar ve müşteri tabanlarını genişletiyorlar. Ve bu hizmete karşılık verebilecek bir tüketici kitlesi de var. Milenyum kuşağı “anında memnun olma” motivasyonu ile bu hizmetin ulaştığı çok önemli bir hedef kitle. Aynı gün, 7/24, istenilen noktaya ve güvenilir teslimat, mobil alışverişi mağazaya gitmekten farksızlaştırmaya başladı.

2017 yılının sonunda yavaş yavaş drone teknolojileri bu sektörün en büyük fark yaratanları olmaya başlayacak. Dünyada e-ticaret firmaları ve posta şirketleri tarafından benimsenmeye başlanan yeni teknolojiler hem hız, hem de çalışan giderleri konusunda şirketlere büyük avantajlar sağlayacak.

Pit Start Hakkında

Pit Start bir Postacı İletişim ve Lojistik Hizmetleri Anonim Şirketi İştirakidir… 1999-2016 yılından bu yana sektörde 16 yıldır faaliyet gösteren Postacı deneyimi ile kurulan yeni nesil teslimat uygulaması Pit Start, sektörün ihtiyaçlarına cevap olarak kuruldu. Finans sektöründe uzmanlaşan ve kurumsal firmalarla çalışan Pit Start, İstanbul ağırlıklı olmak üzere Türkiye’nin her bir noktasına müşterinin istediği zaman dilimi içinde ve güvenle teslimat hizmeti sunuyor..

Tüm teslimatlarını, internet ortamında kendi adına yazdırdığı “Postacı Online” yazılımı ile kayıt altına alan ve her an rapor verebilen Pit Start’ın Google Play Store’da uygulaması bulunuyor., Teslimatlarını, kuryelerine verdiği android işletim sistemli akıllı telefonlar üzerinden takip eden ve teslimatları telefon ekranına imza alarak gerçekleştiren Pit Start, araçlarının tamamını online olarak araç takip sistemleri ile takip ediyor.. Pit Start 200’den fazla çalışanı ile hızla büyüyen esnek ve dinamik bir hizmet şirkedir.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

You may also like

Popular News