Bahçelievler’de Ağaç Katliamına Yetkililer Duyarsız

Türkiye genelinde Ağaç ve Çevre Katliamı bitmek bilmiyor. Hergün bir yerlerden Orman Yangını, Ağaç Katliamı haberleri almaya alıştık. İstanbul büyük metropoller arasında ve sayılı ağacamız var diyebiliriz.

İstanbul Bahçelievler Belediyesi sınırları içerisinde Yenibosna Zafer Mahallesi Sardunya Sokakda inşaat yapımı sırasında bir Çevre Katliamı daha yaşandı. Bir sitenin kentsel dönüşümden yenilenme sürecinde Sitenin Bahçesindeki 30 yıllık Dut ve Ceviz Ağaçları keyfe keder kepçe ile katledildi.

İşin acı yanı video ve görüntüleri ulaştırdığımız yetkililer olay yerine gelmeye bile tenezül etmedi. İstanbul Bahçelievler Belediyesi Beyaz Masa, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ve Orman Bakanlığı tektek arandı ve hepsi de olaya tepkisiz kaldı. En azından tepki verdiklerine şahit olamadık.

Yetkilileri Sİte bahçesinde başka ağalar olduğu konusunda uyardık ve dedik ki sessiz kalırda uyarmazsanız sıra diğer ağaçlara gelicek.

Aktüel İntermedya / HABER AJANSI

About Aktüel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …