Bakan Akdağ, Allah Amerika’da kimseyi hasta etmesin

“Allah Amerika’da kimseyi hasta etmesin”

Amerika’nın yeni başkanı Trump’ın sağlık reformunu geri çekmesine ilişkin Bakan Akdağ şu ifadeleri kullandı:

“Obama, bizim eski yeşil karta benzer bir biçimde yoksulların sağlık hizmeti almasını kolaylaştıracak, birtakım tedbirler almıştı. Şimdi onu da ortadan kaldırdılar. Allah, Amerika’da kimseyi hasta etmesin, gerçekten inanılmaz bir felakettir.”

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Anadolu Ajansı Editör Masası’na konuk oldu.

Bakan Akdağ, Anadolu Ajansı Editör Masası toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Her vatandaşı özel odada yatırmak istiyoruz”

Sağlık Bakanı Akdağ, “2002’ye kadar hastanelerin yüzde 90’ı koğuş tipi ve hastalar da o koğuşlarda yatıyordu. Bir insanın en fazla mahremiyete ihtiyaç duyduğu anlardan biri de hasta olduğu andır. O zaman onu ayrı bir odaya koyacaksınız. O odaların adı eskiden ‘özel oda’ idi. Şimdi bizim için her vatandaş özel ve her vatandaşı özel bir odada yatırmak istiyoruz. Şehir Hastaneleri böyle bir felsefenin ürünü. Yani bunlar, hastanın çok daha rahat edeceği, çalışanların fonksiyonel açıdan rahat çalışacağı, işimizi kolaylaştıracak hastaneler.” dedi.

Bakan Akdağ, acil servislerde yoğunluğu önleyecek projeyi ise şöyle açıkladı;

“Aile hekimleri belli günlerde telefonda vatandaşlarla görüşecek”

Acil servislerdeki yoğunluk hakkında Akdağ, “Biz bunun için bir tedbir alıyoruz. Aile hekimlerimizi belli günler için telefonlarla vatandaşlarla görüşebilecek hale getireceğiz. Bir hat olacak, aynen 112 hattı gibi ya da bizim 184 hattı gibi. Hastalık durumunuz için aradığınızda sizin karşınıza o gün nöbetçi olan bir aile hekimi çıkacak. Ona danışabileceksiniz. Size bir anlamda rehberlik yapacak. Ufak bir risk varsa sizi acile yönlendirecek, değilse bazı tavsiyeleri olacak.” dedi.

http://www.saglik.gov.tr/TR,13184/bakan-akdag-aa-editor-masasina-konuk-oldu.html

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …