Bakan Akdağ Mersin Şehir Hastanesi’ni ziyaret etti.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Mersin Şehir Hastanesi’nin inşaatını incelemek üzere Mersin’e gitti.

Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ı makamında ziyaret eden Bakan Akdağ şöyle konuştu:

“3 Şubat saat 14.30’da, Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız Türkiye’nin ilk şehir hastanesinin resmi açılışını yapacaklar. Gerçekten heyecan verici. Şehir hastaneleri mükemmel binalar değil, teknolojik imkanlar değil. Şehir hastaneleri bir zihniyet değişikliği. Sağlıkta dönüşüm programımızın ikinci döneminin hastanecilikte ki yeni adı şehir hastaneleridir. Mersin Şehir Hastanesi ayarında bir hastaneyi bu gün Avrupa’da bulamazsınız. Böylesi bir yaklaşımla, zihniyetle inşa ettik. İçinde bulunduğumuz sene 6 ile 8 hastaneyi hizmete sokacağız. Ardından Yozgat’ı, Isparta’yı, yıl sonu gibi yetişirse Ankara’daki hastaneyi hizmete açacağız.”

Büyük eseri üç yılda tamamladık

Son bir kaç aydır yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarını söyleyen Bakan Akdağ sözlerini şöyle sürdürdü:

“El birliği olmasa bu büyük eseri bu kadar kısa sürede tamamlayamazdık. Dünyadaki örneklerine baktığımızda da bu kadar süratle büyük eserin bitirildiği örnekler son derece az. 370 bin metrekare kapalı alanı olan kompleks bir bina inşa ediyorsunuz. Her bir odası, ameliyat odası uzmanlar tarafından incelenip hizmet alır kaydı alması gerekiyor. 3 yıl içerisinde böylesine büyük eseri hizmete açmaktan iftihar ediyoruz. Bu millet buna layıktır.”

Bir süre önce yapımına başlanan ancak inşaatı duran Çukurova Bölgesel Havalimanı ile ilgili yeni sözleşme imzalandığını belirten Bakan Elvan, 2018’de açılışının yapılmasının planlandığını da söyledi.

Ziyaretin ardından Akdağ ve Elvan, basına kapalı olarak gerçekleştirilecek Mersin Şehir Hastanesi’nde incelemede bulunmak için Valilikten ayrıldı.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …