Breaking News

Bill Gates: Koronavirüs aşıları için birkaç doz alınmalı

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, yeni tip koronavirüse karşı herhangi bir aşının etkili olabilmesi ve insanlara tam koruma sağlaması için muhtemelen birkaç doz alınması gerektiğini söyledi.

Gates, CBS News röportajında, artık zamanını ve enerjisinin çoğunu küresel sağlık kurumuna yönlendirdiğini söyleyerek, ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin koronavirüs salgını konusunda ‘ciddi hatalar’ yaptığını söyledi.

Gates açıklamasında, Avrupa’nın genel olarak virüs salgınına ABD’den daha iyi tepki verdiğini vurguladı. 64 yaşındaki Gates, virüsle mücadele yollarından birinin maske, diğerinin sosyal mesafe ve aşı geliştirmek olduğuna dikkati çekti.

Koronavirüsle mücadele kapsamında 300 milyon dolar bağış yapan Bill Gates, çok sayıda aşı dozu konusunda da uyarıda bulundu. Gates, hali hazırda devam eden aşıların tek bir dozunun işe yarayacağının görülmediğini kaydetti.

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

About Aktüel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …