Breaking News

Bizim siyasetimiz şefkattir, sevgidir, merhamettir, hizmettir

Başbakan Binali Yıldırım, Yüksekova İpekyolu Caddesi’nde düzenlenen toplu açılış ve temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Hakkârililerin desteğini her zaman yanlarında gördüklerini söyledi.

Milletten aldıkları güçle Türkiye’nin dağ gibi sorunlarını dağ gibi hizmetlere dönüştürdüklerini ifade eden Binali Yıldırım, şunları kaydetti:

“Ülkemizin dört bir yanını inşa ettik, imar ettik. İmar etmeye devam ediyoruz. Yaklaşık 4 bin konut yaparak Yüksekova’yı yeni baştan inşa ediyoruz. İnşallah 16 Nisan’da vereceğiniz güçlü destekle daha çok iş yapacağız, daha güçleneceğiz. Türkiye’de demokrasi daha da gelişecek, özgürlükler daha gelişecek, sizler vatandaşlarımız daha da mutlu hale gelecek.”

“KORKMAYIN BU ALÇAKLAR BİR DAHA SİZİN KILINIZA DOKUNAMAYACAK”

Siyasetin meşru zeminde yapılması gerektiğini vurgulayan Yıldırım, şöyle konuştu:

“Siyasetin zeminini kendi kirli amaçları için kullananlar size hizmet değil, ihanet ettiler. Gayrimeşru alanlarda gözü olanlar siyaset yapamaz. Hakkari’de, Yüksekova’da yıllardır zulüm yapan PKK terör örgütünün Hakkari’ye, Yüksekova’ya vereceği hiçbir hizmet yoktur. Kardeşlerim korkmayın, bu alçaklar bir daha sizin kılınıza dokunamayacak. Hiç merak etmeyin, devletiniz burada. Ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde kardeşçe, bir olarak, beraber olarak yaşamaya devam edeceğiz. Siz de biliyorsunuz, hayatı size zehir ettiler. Çukurlar, hendekler ve binaları yerle bir ederek insanlarımızın hayatını yok ettiler. Bunların yaptığının ne Kürtlük ile ne de insanlıkla ilgisi var. Bataklıktan beslenen PKK terör örgütü artık devletle millet arasına giremeyecek. Bundan sonra her işimizi beraber yapacağız. Sorunlarımızı da beraber çözeceğiz, geleceğimizi de beraber inşa edeceğiz.”

“15 TEMMUZ’DA MİLLET DÜŞMANLARININ MASKESİNİ DÜŞÜRDÜK”

Başbakan Yıldırım, devlet içinde devlet olmaya çalışan çeteleri yok etmenin boyunlarının borcu olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

“15 Temmuz darbe girişiminde millet düşmanlarının maskesini düşürdük. Sizler de 15 Temmuz gecesi ay yıldızlı bayrağınızla meydanlara indiniz, FETÖ’ye gereken cevabı verdiniz. Bayrağı indirmediniz, ezanları dindirmediniz. Bunun için sizlere teşekkür ediyorum. Bundan böyle devlet ile millet arasına terör örgütlerinin girmesine asla müsaade edilmeyecek. Bu bölgeye yatırımların önünü kesen, fabrika kuracakların önünü kesen, haraç isteyen kim olursa olsun karşısında bizi bulacak.”

Ulaştırma Bakanlığı döneminde Yüksekova Havalimanı’nı yaptırabilmek için çok zorluklar çektiğini anımsatan Yıldırım, “Bu Selahaddin Eyyubi Havalimanı yapılmasın diye 99 kere şantiyeyi bastılar bu alçaklar. Çalışanları kaçırdı bu alçaklar, dozerleri, kamyonları yaktılar. Niye? Çünkü bu havalimanı yapılmasın, burası kalkınmasın, buradaki insanlar batıya gitmesin, buraya yatırım gelmesin diye. Bunları yaptı alçaklar.” diye konuştu.

Meydanda AK Parti öncesi dönemi hatırlamayan gençlerin bulunduğunu ifade eden Yıldırım, “Eski Türkiye’de” vatandaş odaklı siyaset yapılmadığını belirtti.

Yıldırım, “Koalisyonlarla, krizlerle ülkemiz zaman kaybetti. Gençlerimizi cinayete azmettiren, çocuklarımızı ölüme gönderen terör örgütleri zayıf iktidarları iyi kullandılar.” diye konuştu.

“ANNELERİN GÖZYAŞI ASLA ONLARIN DERDİ DEĞİLDİ”

Terör örgütlerinin bölgeye çok zarar verdiğini vurgulayan Yıldırım, şunları söyledi:

“Onlar için önemli olan siz değildiniz, sizin mutluluğunuz değildi, hatta siz ne kadar mutsuz olursanız onların işine o kadar fazla geliyordu. O caniler, o alçaklar sadece kanlarına girdikleri, ölüme gönderdikleri insanların örgütle ilişkisiyle alakadar oluyorlardı. Annelerin gözyaşı asla onların derdi değildi. Bu yavrularımızın, gençlerimizin geleceği, onların eğitimi, yaşlıların sağlık sorunları onları asla ilgilendirmedi. Onların kendilerinin de analarına, babalarına hiçbir faydası olmadı, ülkelerine hiçbir faydası olmadı. O günler artık geride kaldı. İşte Yüksekova Meydanı, bu meydan ne diyor? Bu meydan diyor ki ‘Artık bu topraklarda teröre yer yok’. Terörden eser kalmayacak, köklerini kazıyıncaya kadar bu mücadele kararlılıkla devam edecek, bundan emin olabilirsiniz. Türkiye 80 milyon vatandaşıyla Kürt’üyle, Türk’üyle artık kol kola, el ele, birlikte aydınlık yarınlara.”

“ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ

Hiç kimsenin Türkiye’nin insanlarını birbirine düşüremeyeceğini vurgulayan Başbakan Yıldırım, “AK Parti Hakkari birinci sıra milletvekili adayımız, kardeşimiz, yol arkadaşımız Ahmet Budak’ı çocuklarının gözü önünde katleden bu alçaklar değil mi?” dedi.

Yıldırım, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Gözleri önünde babası PKK’lı teröristlerce öldürülen 12 yaşındaki Samet, babasının cenazesinde İbrahim suresinin 47’nci ayetini taşıdı. ‘Allah kimsenin yaptığını yanına bırakmaz’. Çukurca’da havan mermisiyle 5 yaşındaki Viyan Kanat’ı, 10 yaşındaki Doğan Kanat’ı katleden de bu alçaklar değil mi? İki evladımızı alçakça katlettiler. Yer ve gök şahit olsun ki şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız, aziz şehitlerimizin ve onların yakınlarının intikamını en acı şekilde alacağız. Şehitlerimizin, gazilerimizin emanetine sahip çıkacağız. Şehitlerimizin, gazilerimizin hesabını bu alçaklardan soracağız. Bu toprakları onlara dar edeceğiz, dar.”

Türkiye’nin bir daha eski Türkiye olmayacağını vurgulayan Başbakan Yıldırım, terör örgütünün anaların ve babaların gözlerinin yaşlı kalmasını asla başaramayacağını, faili meçhul cinayetleri tezgahlayanların da yok olup gideceğini bildirdi.

Yıldırım, “Devlet içinde devlet kurmaya çalışan yapılar, çeteler, PKK, FETÖ artık bu topraklarda iş tutamayacaklar. Onları besleyen, bakın bu terör örgütlerinin ipi aynı yerde, bir gövdenin kolları gibi. Bir kolu FETÖ, bir kolu PKK, bunları idare eden yer aynı. Onları besleyen güçler, onların arkasındaki devletler de iyi bilsin onlara da rahat yok.” dedi.

Başbakan Yıldırım, bölücü terör örgütünün İslam’la kavgalı olduğunu ve halkı bir arada tutan değerlerle de kavgalı bulunduğunu kaydetti.

“Örflerimizle, adetlerimizle, törelerimizle bunların hiçbir alakası yok. Terör örgütü bizim manevi değerlerimizle, inançlarımızla kavgalı. Bu yolda ne yazık ki yıkıcı etkileri olmuştur ama artık bu yaraları sarma zamanı gelmiştir.” diyen Başbakan Binali Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:

“Meşru siyaseti gayrı meşru emelleri için kullananları yüzüstü bıraktınız, Allah sizden razı olsun. Vaktiyle ‘Biz Türkiye partisi olduk’ diyerek gelip sizden oy isteyen HDP’liler bugün gelebiliyor mu yanınıza? Gelemezler, çünkü iradelerini onlar Kandil’e verdiler Kandil’e, Kandil’e sattılar kendilerini ama hiç merak etmeyin, o Kandil’i de söndüreceğiz, onları da söndüreceğiz. Sizlere çukur siyasetini boşa çıkardığınız ve şiddeti reddettiğiniz için teşekkür ediyorum. 15 Temmuz’da milli iradeye darbe yapan terör örgütü karşısında işte bugün olduğu gibi bayraklarınızı alıp sokağa koştunuz, Allah sizden razı olsun. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktınız, Başbakanınıza sahip çıktınız, hükümetimize sahip çıktınız, Türkiye’ye sahip çıktınız. Daima devletin yanında, hükümetin yanında oldunuz, Allah sizden razı olsun. Biz sizinle aynı kıbleye yönelmişiz, Sizinle bizim kardeşliğimizi Cenab-ı Mevlam tayin etmiş. Biz, siz iman ve ahiret kardeşiyiz ve Türkiye Cumhuriyeti olarak sizlerin emrine amadeyiz, sizlerin hizmetkarıyız.”

Yıldırım, Yüksekova İpekyolu Caddesi’nde düzenlenen toplu açılış ve temel atma töreninde yaptığı konuşmada, HDP ve PKK’nın; hendek, çukur, Kandil, terör ve nefret anlamlarına geldiğini belirterek, “Bizim siyasetimiz şefkattir, sevgidir, merhamettir, hizmettir. Aramızdaki sevgi bağımızın kaynağı imanımız, inancımızdır. Eksiklerimizi de ortadan kaldıracağız. İnşallah 16 Nisan’da vereceğimiz ‘evet’ oylarımızla devletle millet arasındaki bu PKK terörünü de çıkarıp atacağız.” dedi.

Gençlerin kanına giren ve onları ölüme gönderen örgütlerin artık çocukları annelerinden, okullarından koparmalarına izin vermeyeceklerini vurgulayan Yıldırım, “Bu memleket bizim, bu devlet, Türkiye Cumhuriyeti hepimizin, bu bayrak hepimize yeter. Bizim başka bayrağa ihtiyacımız var mı? Bu bayrak, ay yıldızlı bayrak, şehidimizin kanıyla oluşmuş bu bayrağın hilali bağımsızlığın sembolü, yıldızı her bir şehidimizin sembolü. İşte bu bayrak bizim geleceğimiz, gururumuz. Size haksızlık edecek, umutlarınızı yok edecek, kalbinizi kıracak hiç kimseye asla izin vermeyecek. Bizim siyasetimizin esası kardeşliktir, özgürlüktür.” ifadelerini kullandı.

“Bu ülkenin çocuklarının kalplerini kırdılar, hayatlarını söndürdüler.” diyen Başbakan Yıldırım, başörtülü kızların okulların kapısından geri çevrildiğini, gençlerin dağa çıkarıldığını söyledi.

Yıldırım, belli özgürlükleri getirdiklerini ve demokrasiyi bir yere taşıdıklarını ifade ederek alandakilere, “Daha çok adalet, daha çok hizmet için hazır mısınız? Geleceğin Türkiye’sini inşa etmeye hazır mısınız? Her türlü ayrımcılığı reddetmeye, 80 milyonun kardeşliğine hazır mısınız? Her türlü ayrımcılığı reddetmezsek, bütün bölgelerimizi aynı anda ayağa kaldıramayız.” şeklinde seslendi.

Aktüel, Aktüel Haber, Aktüel İntermedya, Aktüel Gündem, Aktüel Son Dakika, Aktüel Dünya

“TERÖR ÖRGÜTÜYLE MÜCADELE YAZ KIŞ DEVAM EDECEK”

Terör örgütünün bölgeyi yakıp yıktığını, binaları tahrip ettiğini, dükkanları kapattığını belirten Yıldırım, “Ama emin olun ki buralarda yapılan o tahribatı ortadan kaldırmak, eskisinden daha güzel hale getirmek bizim boynumuzun borcudur.” dedi.

Başbakan olur olmaz Hakkari’nin de içinde bulunduğu 23 ilin cazibe merkezi yapılması yönünde karar aldığını aktaran Yıldırım, birçok projenin, yeni fabrikaların, yeni iş yerlerinin açılacağını, gençlere iş ve aş imkanı sağlanacağını söyledi.

Gençlerin dağa değil işe gideceğini, geleceğe hazırlanacağını, üniversitede okuyacağını ifade eden Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

“Açıkça söylüyorum; yargı, polis eliyle, korucularımızla, askerimizle, jandarmamızla huzuru bozan PKK’lıların, FETÖ’cülerin canına okuyacağız. Terör örgütlerinin bu aralarındaki iş birliğini biliyoruz, gereğini yapacağız. Onlarla mücadelemiz yazın da kışın da devam edecek. Bu toprakların her karışı güvenli hale gelinceye kadar devam edecek. Ben sizden bir şey istiyorum, kalplerimiz bir olsun, gönüllerimiz bir olsun. Derdimiz, davamız bir olsun. Türkiye’nin yolunu açacak, milletle devleti kucaklaştıracak değişime var mısınız? Sorunlarını aşmış, terörü bitirmiş, kardeşliği sağlamış, Türk’ü, Kürt’ü, Arap’ı, Çerkez’i, Alevi’yi, Sünni’yi birbirleriyle kucaklaştırmış bir Türkiye için ‘evet’ mi?”

HAKKARİ’YE YAPILAN YATIRIMLAR

Yıldırım, 15 yıldır Hakkari’yi kalkındırmak, geliştirmek için hizmet ettiklerini, Türkiye’nin her karış toprağı gibi Hakkari’yi, Yüksekova ve diğer ilçelerini de kalkındırmanın boyunlarının borcu olduğunu belirtti.

Hakkari’de hizmetlerin, yatırımların devam ettiğini vurgulayan Yıldırım, şehre ve ilçelerine 15 yılda 9 milyar liralık yatırım yaptıklarını, eğitim, sağlık, tarım, ulaşım alanında birçok hizmet kazandırdıklarını söyledi. Bundan sonra da Hakkari için hizmetlerin hız kesmeden devam edeceğini aktaran Yıldırım, Hakkari’de, Yüksekova’da dönüşüm başlayacağını ifade etti.

Yıldırım, 15 yılda Hakkari’ye 80 kilometre yol yaptıklarını dile getirerek, ulaşım alanındaki yatırımlara ilişkin bilgi verdi. Şemdinli’nin 2045’e kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacak yatırımı tamamladıklarını, Yüksekova’nın içme suyu çalışmalarının ise başlayacağını kaydeden Yıldırım, bütün su ve kanalizasyon şebekelerinin yeni baştan yapıldığını, proje bittiğinde 195 kişinin bu hizmetten faydalanacağını söyledi.

Dilimli Barajı’nın hizmete alma aşamasına geldiğini, sulama hatları da bittiğinde Yüksekova’da 75 bin dönüm arazinin suyla buluşacağını söyleyen Yıldırım, Beyyurdu, Aslandağ barajlarının yapımının ise devam ettiğini dile getirdi.

Hakkari ve Yüksekova’ya doğalgaz getireceklerini belirten Yıldırım, ayrıca kentte 10 bin kişilik stadyum yapacaklarını, kapalı yüzme havuzunun inşasının ise devam ettiğini, kentin merkezine de gençlik merkezi yaptıklarını anlattı.

Esendere Gümrük Kapısı’nın da açılışını gerçekleştireceklerini aktaran Yıldırım, “İnşallah yarın bugünden daha güzel olacak, her şey daha güzel olacak. 16 Nisan’da oylarımızla sandıkları öylesine dolduracağız ki artık bu terör örgütünün, FETÖ’nün, PKK’nın, onu destekleyen Avrupa ülkelerinin sesi kesilmiş olacak.” dedi.

 

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …