BOM Gold Cup Şampiyonu

Gold, Silver, Bronz olmak üzere 3 kategoride, 7 farklı ülkeden toplam 47 sporcunun mücadele ettiği 2016 İtalya 3H Endurance Champions Cup’ta Borusan Otomotiv Motorsport pilotları, iki birincilik ve üç ikincilikle hem genel klasmanda, hem de Gold kategorisinde en çok puanı elde ederek sezonu Gold Cup Şampiyonu olarak tamamladılar.

Aytaç Biter, Levent Kocabıyık ve Fatih Ayhan ile katıldıkları 3H Endurance Champions Cup’ın İtalya İmola, Misano, Mugello, Vallelunga ve Hırvatistan Rijeka pistlerinde gerçekleşen ve her bir yarışın 3 saat sürdüğü zorlu mücadelede Gold Cup Şampiyonluğunu BMW Z4 GT3 ile Borusan Otomotiv Motorsport, ikinciliği Porsche 997 GT3R ile İtalyan Autorlando Sport ve üçüncülüğü ise Mercedes SLS AMG GT3 ile Alman MDC Sports elde etti.

Borusan Otomotiv tarafından kurulduğu 2008 yılından itibaren hem ulusal hem de uluslararası yarışlarda mücadele ederek ülkesini temsil eden Borusan Otomotiv Motorsport, WTCC takımlar 5.liği, ETCC pilotlar ikinciliği gibi önemli başarılarına bu şampiyonluk ile bir yenisini daha eklemiş oldu.

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE’YE ÇEVRE ÖDÜLÜ

Çevreye duyarlı yöntem ve teknolojilerle üretim faaliyetlerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, başarılarına bir yenisini …

Bir cevap yazın