Bosna Kızılhaçı İle İnsani Yardımda İşbirliği

Dünyanın sayılı insani yardım kuruluşlarından biri olan Türk Kızılayı, her geçen gün yeni işbirliklerine imza atarak deneyimlerini uluslararası arenaya da taşıyor. Son olarak Bosna Hersek Kızılhaçı ile işbirliği protokolü imzalayan Kızılay, ihtiyaç sahibi daha fazla insan yardım için önemli bir adım attı.

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık tarafından Genel Merkezde misafir edilen Bosna Hersek Kızılhaçı Genel Başkanı Rajko Lazic ve beraberindeki heyet, Türk Kızılayı’nın dünya çapında yürüttüğü yardım çalışmalarını yakından takip etiklerini belirtti.

Kızılay’ın Bosna’ya yaptığı yardımların da ülkesindeki ihtiyaç sahipleri adına hayati önemde olduğunu belirten Lazic, “Türk Kızılayı gibi birçok alanda deneyimleri olan bir ulusal dernek ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Genel Başkan Kınık ise, hemen her dönem Kızılay’ın insani yardım faaliyeti yürüttüğü Bosna Hersek’te daha fazla insana ulaşmak, ulusal derneğin müdahale kapasitesini artırmaya yönelik yapılan işbirliğini önemsediğini söyledi.

Özellikle Ramazan ve Kurban döneminde Kızılay’ın en çok yardım yaptığı ülkelerin başında gelen Bosna’ya, bu işbirliği sayesinde daha fazla yardımda bulunulacağının altını çizen Kınık, Türkiye ile tarihi bağları olan bir bölgeye desteğin her zaman ön planda olacağını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Genel Başkan Kınık ile Lazic, işbirliği anlaşmasını imzaladı.

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

You may also like

Popular News