BOZDAĞ`DAN YUNANİSTAN`A TEPKİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı açıklamada Yunanistan’ın Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi sonrası kaçan 8 darbeci askeri Türkiye’ye iade etmeme kararına sert tepki gösterdi.

Bozdağ’ın açıklamaları şöyle:

“Türkiye’nin darbeci 8 askeri iade talebini Yunanistan’ın reddi,haksız ve siyasi bir karardır.Kararı yargının vermesi,gerçeği değiştirmez.Yunanistan adli mercilerinin verdiği bu haksız ve yanlış karar, hiçbir hukuki gerekçe ile izah edilemez/düzeltilemez. Yunanistan’ın bu kararı, Türkiye-Yunanistan ilişkilerine tamiri oldukça güç ve çok uzun zaman alacak büyük bir zarar vermiştir.Yunanistan’ı bu kararından vazgeçmeye ve darbeci askerleri Türkiye’ye iade etmeye bir kez daha davet ediyorum.

Yargı teröristleri himaye etmez

Teröristleri,katilleri,darbecileri,hainleri/suçluları himaye etmeyi,başbakan dahil kimse,hukuk devleti/yargı bağımsızlığıyla izah edemez.Çünkü gerçek bir hukuk devletinde gerçekte bağımsız yargı;teröristleri,katilleri,darbecileri,hainleri ve suçluları himaye etmez. Aksine bunları adil yargılar ve bunlara hakettikleri cezayı verir veya bunların yargılanmalarının ve cezalandırılmalarının yolunu açar. Yunan yargısı,hukuk devletlerindeki bağımsız yargının aksine,bunların yargılanmalarının/hakettikleri cezayı almalarının önünü kapatmıştır.”

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …