BÜYÜK MÜCADELE V2 CHALLENGE BAŞLIYOR!

Türkiye’nin yarış otomobili Volkicar bu kez genç pilotların ellerinde! V2 Challenge yarışları bu hafta sonu İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’nde başlıyor.

İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’nde düzenlenecek V2 Challenge’ın ilk yarışı 22 Ocak Pazar günü gerçekleşecek. Toplam 3 ayaktan oluşacak seri Türkiye’nin amatörlere yönelik en uygun bütçeli ve en başarılı organizasyonu olma özelliği taşıyor.

 16 Pilot genel klasman derecelendirmesi üzerinden toplamda 10.000 TL için start alacak.

İzmir Ülkü Motorsporları tarafından organize edilecek olan V2 Challenge’da bu sene 16 pilot start alacak. V2 Challenge yarışları sonunda derece elde eden pilotlar para ödüllerine kavuşacak. Yarışlar sonunda Genel Klasman’da birinci olan pilot 6.000 TL, ikinci olan 3.000 TL ve üçüncü olan da 1.000 TL’lik para ödülünü kazanacak.

İlk Yarış, İlk Heyecan!

Motorsporları meraklılarına, yeni başlayacaklara kısaca bu spora gönül veren herkese açık olan V2 Challenge’da  16 pilottan tamamına yakını ilk defa bir yarış otomobilinin direksiyonuna geçerek pilotluk kariyerlerine unutulmaz bir deneyim ekleyecekler.

Türkiye’nin Genç Pilotlara Yönelik En Başarılı Yarışı!
Otomobil ve spor kültürünü bir araya getirerek motor sporlarının Türkiye’de tabana yayılması konusunda katkı sağlayan V2 Challenge, motor sporlarına daha çok sporcu kazandırmak amacıyla isteyen herkesin uygun bütçeyle yarışmasını sağlıyor.

Volkicar eğitimlerine katılmak veya V2 Challenge mücadelesine dahil olmak isteyenler www.ulkupark.com adresinden başvurularını iletebilirler. Büyük heyecanı seyirci olarak takip etmek isteyenler için ise yarışlar ücretsiz olacak. Tüm sporseverleri İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’ne bekleriz!

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE’YE ÇEVRE ÖDÜLÜ

Çevreye duyarlı yöntem ve teknolojilerle üretim faaliyetlerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, başarılarına bir yenisini …