Breaking News

Çanakkale’deki Afetzedelerin Sıcak Yemeği Kızılay’dan

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde yaşanan depremin ardından afetzedelere destek vermeye başlayan Kızılay, bölgede AFAD ile birlikte çadır kent kurdu ve üç öğün sıcak yemek dağıtımına başladı.

Depremin sonrasında acil olarak bölgeye ulaşan Kızılay, 37 kişilik uzman ekibiyle toplam 120 çadırın kurulumunda AFAD’a destek verdi. Yatak, battaniye ve soba gibi çadır içi malzemelerin dağıtımını da yapan Kızılay ekipleri, depremden en fazla etkilenen Yukarıköy’de konteynır kent kurulumunda da AFAD’la koordineli olarak çalışmalarını sürdürüyor. Deprem sonrasında vatandaşlara acilen kumanya dağıtan Kızılay, bölgeye sevk ettiği mobil mutfak araçlarını da kullanıma sundu. Mobil mutfakla afetzedelerin üç öğün sıcak yemek ihtiyacını karşılayan Kızılaycılar, bir yandan da ihtiyaç tespiti çalışmalarını sürdürüyor.

Genel Başkan Dr. Kınık Afetzedelere Destek Oldu

Depremin ardından bölgedeki çalışmaları yerinde incelemek ve afetzedelere destek olmak amacıyla bölgeye giden Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Ayvacık bölgesinde 12 köyümüzü etkileyen bu deprem sonrasında olan artçıları maalesef yaklaşık 300 evin yıkılmasına ve hasar görmesine sebep oldu. Depremin akabinde hemen bölgedeki Kızılay şubelerimiz ve AFAD ekiplerimiz bölgeye intikal ettiler. Burada çadır kent kuruldu.  AFAD ile koordineli olarak konteyner kent kurumuna da başladık. Mobil mutfağımız burada. Depremzede vatandaşlarımıza üç öğün sıcak yemek vermeye başladık.” diye konuştu.

Kızılaycılar, Taşağıl, Bademli, Kocaköy, Babakale, Kızıl Keçili, Tuzla, Çamköy, Taşboğaz, Gülpınar, Çamkabalak, Çamiçi Mahallesi, Çamtepe Mahallesi, Kaşkaya Mahallesi ve Yukarıköy’deki depremzedelere sıcak yemek ulaştırmaya devam ediyor.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …