CBME Türkiye Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı’nda; İlk Kez 2017-2018 Sonbahar Kış Koleksiyonları Sergilenecek…

Türkiye’nin en büyük anne, bebek, çocuk fuarı CBME Türkiye; bir ilke daha imza atıyor. 11-14 Ocak 2017 tarihleri arasında İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde 32’nci kez düzenlenecek fuara katılan bazı firmalar, 2017 yılı İlkbahar-Yaz koleksiyonları ile birlikte ilk kez 2017-2018 sezonu Sonbahar-Kış koleksiyonlarını da sergileyecekler.

 

Türkiye’nin en büyük anne, bebek, çocuk ürünleri üreticileri, distribütörleri ve alıcıları 11-14 Ocak 2017 tarihleri arasında İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde yapılacak CBME Türkiye, 32.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı’na hazırlanıyor.

Fuara bu yıl 750 marka ile 100 ülkeden 16 bin ulusal ve uluslararası ziyaretçi katılımının beklendiğini ifade eden UBM ICC Genel Müdürü Erdal Baykara, ”CBME Türkiye anne, bebek, çocuk ürünleri alanında her zaman öncü ve yenilikçi bir fuar olmuştur. Türkiye’de sektöre dair son trendler, geleceğin çocuk modası, yenilikçi ürünler yılın ilk anne bebek çocuk ürünleri fuarı CBME Türkiye’de ilk kez görücüye çıkar. Bu yıl Nanica Kids, Pamina, Best Kids, Mialora, Lindisima, Beggi, Elsima, Rolly Polly gibi bazı firmalarımızın çocuk modasına dair 2018 yılı koleksiyonlarından örnekler de fuarımızda yer alacak ve 100’ü aşkın ülkeden gelecek ziyaretçilerimiz sadece 2017 yılı ilkbahar yaz koleksiyonlarından değil 2018 yılı sonbahar-kış sezon siparişlerini de verebilecekler. Dünyada var olan bu uygulamanın ülkemizde de yaygınlaşmasını hedefliyor ve destekliyoruz” dedi.

Yeni pazarlar ve bu pazarlar ile birlikte yeni müşteriler bulmak amacıyla CBME Türkiye’ye uzun yıllardır katıldıklarını ifade eden Nanica Kids’in sahibi Nafiz Caner, “CBME Türkiye geniş bir ziyaretçi profiline sahip ve bize müşteri anlamında geri dönüş sağlayan çok önemli bir fuar. Firma olarak 1-14 yaş arası çocuk dış giyiminde pantolondan kazağa, gömlekten şorta, tişörte kadar her türlü ihtiyaç duyulan ürünü kendimiz üretiyoruz. Bu yıl ilk kez CBME Türkiye’de 2018 yılı koleksiyonumuzdan ürünler de tanıtacağız. 2018 yılı kıyafetlerimizi bu kadar önceden tanıtmak bizim için de bir ilk olacak” dedi.

3 ay ile 16 yaş arasındaki kız çocuklarına abiye kıyafetler ürettiklerini ve bu yıl fuarda 2017 yılı yaz koleksiyonlarını tanıtacaklarını belirten Pamina Kids Direktörü Efe Şenol, “Fuar herşeyden önce fırsattır. Bu sebeple her sene katıldığımız gibi bu yıl da CBME Türkiye’de yer alıyoruz. Biz, ürünlerimizi toptan olarak satıyoruz. Ortadoğu bölgesine, Arap ülkelerine, İran bölgesi, kuzeyde Rusya ve Türki Cumhuriyetlerin hepsiyle çalışıyoruz. Fuarda müşterilerle görüşebiliyorsunuz, yeni bir takım alıcı grupları oluyor onlarla biraraya gelebiliyorsunuz, ürünlerinizi sunma fırsatı buluyorsunuz. CBME Türkiye’yi çok önemli bir platform olarak görüyorum” dedi.

Türkiye’nin en büyük lisanslı üreticilerinden biri olduklarını ve hem üretim hem de satış yaptıklarını ifade eden ÇİMPA Genel Müdürü Ender Erdoğan, “Biz CBME Türkiye’ye uzun zamandır katılıyoruz. Dolayısıyla bu bizim için bir alışkanlık oldu. Artık müşterilerimiz de bizi oraya bekliyorlar. Biz de müşterilerimizle fuarda biraraya geliyoruz ve kendimizi orada daha iyi ve güzel bir şekilde tanıtıyoruz. Bu nedenle de tekrar katılıyoruz. Fuarda özellikle 0-2 yaş arası bebek koleksiyonumuzu öne çıkaracağız. Bunun dışında 2-12 yaş arasında yine lisanslı olarak çocuk çamaşır, pijama ve çorap ürünleri satıyoruz” dedi.

Türk firmalarının ürünleri hem iç hem de dış piyasada büyük ilgi görüyor. Kaliteli üretimin en uygun fiyata sunulması, şık tasarımlar, tedarik süreçlerinin hızlı gerçekleşmesi, üretimin istenilen miktarda ve zamanda teslim edilmesi, stratejik konum, yerel pazarlarda hızlı bir dağıtım ağının içerisinde yer alınması ve satıcıyla irtibatın her dönemde kolay gerçekleşmesi Türkiye’yi rakiplerine göre avantajlı konuma taşıyor.

Özellikle son on yılda tasarım kabiliyetlerini geliştiren Türk firmalar, hitap ettikleri pazarlara özel üretimleri ile de yerlerini sağlamlaştırıyor. Kültür farklılıkları ve iklimsel özellikler ülkelerin ürün tercihlerinde etkili oluyor. Örneğin, İngilizler koyu lacivert ve saks mavi renklerini, Ortadoğu ülkeleri ise daha canlı renkleri tercih ediyor. Sıcak iklimli bölgelerde daha ince ve keten kumaşlar öne çıkarken, İtalyanlar kendi tarzlarına uygun slimfit kıyafetleri tercih ediyorlar. Kimi ülkeler daha aksesuar detaylı giysiler talep ederken, kimi ülkeler ise daha sade, yalın giysiler tercih ediyorlar.

100 aşkın ülkeden ziyaretçiler ve 4 kıtadan Alım Heyeti CBME Türkiye’de olacak…

100’ü aşkın ülkeden profesyonel alıcıları Türkiye’ye getiren 32.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı CBME Türkiye, firmaların var olan pazarlara kolayca ulaşmalarının yanı sıra yeni pazarların kapılarını açıyor. Özellikle profesyonel alıcı – satıcı ve üreticinin bir araya geleceği fuarda B2B görüşmeleri önemli bir yer tutuyor. Bu görüşmelerde katılımcı firmalar ve hedef ülkelerden nitelikli alıcılar ile bir araya getirilecek.

T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın destekleri ile 4 Kıtadan Alım Heyetleri CBME Türkiye’de olacak. Fuar kapsamında İran, Mısır, Libya, Cezayir, Fas, Nijerya, Tunus, İsrail, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Irak, Kuveyt, Katar, Libya, Lübnan, Filistin, Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya Hollanda, Fransa, Yunanistan, Bulgaristan, Bosna Hersek, Ukrayna, Polonya, Kosova, Romanya, Makedonya, Moldova, Sırbistan, Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan, Türkmenistan, Gürcistan ve Kırgızistan’dan Alım Heyetleri’nin katılımı hedefleniyor.

CBME Türkiye Etkinliklerinde Sektörün Geleceği, Yeni Pazarlar ve Markalaşma Konuşulacak…

Sektöre dair bilgi paylaşımının yapılacağı CBME Türkiye Etkinlikleri kapsamında düzenlenen panelde; sektörün geleceği, yeni pazarlar ve markalaşma konuları sektör uzmanları tarafından ele alınacak. UBM ICC ve Baby&Kid Store Dergisi işbirliği ile düzenlenen sektörün prestijli ödüllerinden CBME Tüketici Ödülleri, CBME Etkinlik Programı ile sahiplerine kavuşacak. Bebek Mobilya ve Ev Tekstili, Bebek Arabası, Oto Koltuğu, Bebek Beslenme, Eğitici Ürün-Oyuncak, Bebek Bakım ve Kozmetik ile En Faydalı, Yaratıcı Ürün kategorilerinde yer alan ürünler ebeveynler tarafından tüketici anketleriyle sosyal medya üzerinden oylanacak. Ziyaretçiler ödül alan firmaların ürünlerini fuar alanında ayrılmış bölümde inceleme fırsatı bulabilecek. Ayrıca 2018 Sonbahar-Kış koleksiyonlarından oluşturulan Trend Alanı ve yenilikçi ürünlerin yer aldığı İnovasyon Alanı CBME Türkiye’de ziyaretçisi ile buluşacak.

CBME Türkiye Fuarı bu yıl da Nişantaşı Üniversitesi işbirliğiyle yetişmekte olan yeni nesil tasarımcıları desteklemeye devam edecek. Bu kapsamda Nişantaşı Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından aylardır üzerinde çalışılan ‘Osmanlı Dönem Çocuk Kıyafetleri’ koleksiyonu fuarda ilk kez sergilenecek.

Bebek ve çocuk sektörüne ait tüm ürünlerin tek bir çatı altında sergilendiği, üretici ve distribütörleri alıcı ile buluşturan 32.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı CBME Türkiye, 11-14 Ocak 2017 tarihleri arasında İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde yapılacak. 37 bin m2 fuar alanına sahip CBME Türkiye’ye, 750 marka ve 370 firma ile 100 farklı ülkeden 16 bin ulusal ve uluslararası ziyaretçi katılımı bekleniyor. Fuar, katılımcı ve ziyaretçilerine Avrasya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarlarına ulaşma fırsatı sunuyor.

 

Aktüel İntermedya / MODA

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Toptan bayan iç giyim, İtalyan kesim

İTALYAN KESİM TAM DOLGULU BAYAN İÇ GİYİM TAKIMLAR : Adet fiyatı 28 TL. Ultra Lüks …