ÇOK GEÇ OLMADAN, ÇOCUK İSTİSMARINA DUR DE!


Nirengi Derneği Çok Geç Olmadan Çocuk İstismarına Dur De! projesi çerçevesinde çocuklar üzerindeki yetişkin ihmal ve istismarı konusunda ebeveyn ve eğitimcileri bilgilendirmek ve farkındalık arttırmak amacıyla bir video hazırladı.

Ebeveyn ve eğitimciler için hazırlanan videoda çocuğa kendini korumanın nasıl öğretileceği, ihmalin işaretleri, duygusal, fiziksel ve cinsel istismarın nasıl fark edileceği, ihmal veya istismara uğrayan çocuğa nasıl yaklaşılması gerektiği ve cinsel istismar durumlarında sürecin işleyişi ele alınmaktadır.

Nirengi Derneği İletişim ve Görünürlük Koordinatörü İdil Türkmen; Çok Geç Olmadan, Çocuk İstismarına Dur De! projesi çerçevesinde çocuk ihmal ve istismarı konusunda toplumda farkındalık arttırmayı hedeflediklerini ve hazırlanan bu video ile mümkün olan en çok sayıda ebeveyn ve eğitimciye ulaşmayı amaçladıklarını belirtti.

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …

Bir cevap yazın