CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI GÜLNUR AYBET AMERİKALILARA ZEYTİN DALI HAREKATI’NI ANLATTI.

“ULUSLARARASI MEDYADA TÜRKİYE’Yİ KARALAMA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR ”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Gülnur Aybet, Turkish Heritage Organization (THO) tarafından düzenlenen basına kapalı yuvarlak masa toplantısında Amerikalı kanaat önderleri ve akademisyenlerle bir araya gelerek Zeytin Dalı Harekâtı hakkında bilgiler verdi. Newyork’ta düzenlenen ve NewYork Başkonsolosu Ertan Yalçın’ın’da bulunduğu toplantının açılış konuşmasını Turkish Heritage Organization (THO) Başkanı Ali Çınar yaptı.

Washington DC merkezli düşünce kuruluşu Turkish Heritage Organization’ın (THO) düzenlediği toplantı basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Çok sayıda ABD’li akademisyen ve kanaat önderleri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof.Dr Gülnur Aybet, Türkiye’nin ulusal güvenlik politikalarını anlattı. Aybet, Amerikalı kanaat önderlerine, Türkiye’nin Afrin’de yürüttüğü harekâtın içeriği, terör koridorunun kesilmesi ve Türkiye’nin ulusal güvenlik politikaları hakkında değerlendirmelerde bulunurken, bunların Türkiye için öneminin altını çizdi. Zeytin Dalı Harekâtı’nın başlangıcından beri uluslararası medyada Türkiye’yi karalama kampanyasının devam ettiğini, objektif olmayan ve tarafsızlığa yakışmayan bir şekilde yürütüldüğünü belirtti. Aybet, operasyonun gerekçeleri ve uluslararası hukuktan doğan haklara da dikkati çekti. Türkiye’nin haklı politikalarını anlatmaya aralıksız devam edeceklerini belirten Aybet, ABD’den FETO konusunda da daha samimi adımlar atmasını beklediklerini söyledi.

THO Başkanı Ali Çınar da, Türk-ABD ilişkilerinde gerginliğin devam ettiğini ancak son ikili görüşmeler ve yeni kurulan üçlü ortak mekanizma ile olumlu adımlar atılmasını umut ettiklerini dile getirdi. Çınar, THO olarak Kongre ve Senato’da birçok üye ile Türkiye konusunda görüştüklerini ve Türkiye’nin YPG ve FETO konusunda ne kadar haklı olduğunu anlattıklarının da altını çizdi.

Turkish Heritage Organization hakkında:

Merkezi Washington DC’de bulunan Turkish Heritage Organization (THO), tamamen bağımsız ve kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. 2015 yılında kurulan THO, Türk – Amerikan ilişkilerini kapsamlı bir diyalog çerçevesinde, başta Washington olmak üzere Amerikan kamuoyunun gündemine taşımayı hedeflemektedir. Güvenlik, enerji, eğitim, ekonomi, insani yardım ve teknoloji gibi ABD-Türkiye ilişkilerinde büyük öneme sahip altı konu başlığında düzenlediği etkinlikler, yaptığı araştırmalar ve yayınlar ile önemli bir platform oluşturmaktadır. Danışma Kurulu’nun yetkin ve dünyaca tanınmış akademisyenlerden oluştuğu THO, tüm faaliyetlerini açık iletişimin esas alındığı bir çerçevede yürütmeye özen göstermektedir. Böylece Türkiye hakkında doğru bilgi ve içerik üretilirken, çıkarılan kasıtlı veya yanlış bilgiler de temizlenmekte, ABD kamuoyu ve medyasındaki dezenformasyonun önüne geçilmektedir.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News