Destan Yazan ve Yazacak Olan Gençliği Karşımda Görüyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜGVA 4. Gençlik Buluşması programında yaptığı konuşmada, “Bizim arzumuz, bu ülke gençliğinin elinde molotofla, taşla, silahla değil; kalemle, bilgisayarlar, kitapla dolaşan bir nesil olmasıdır. Gençler; insana sarf malzemesi gibi bakan, ölümü, öldürmeyi ve şiddeti kutsayan ideolojilere prim vermeyen bir gençlik yetişsin istiyoruz, derdimiz o” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen 4. Gençlik Buluşması programına katıldı. Abdi İpekçi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen programda, Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere hitaben bir konuşma yaptı.

Salonda bulunan gençlerin nezdinde, Türkiye’nin gönül coğrafyası içindeki, Almanya ve Hollanda’daki gençleri, terörle mücadelede yer alan Mehmetçikleri ve güvenlik güçlerini selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, programda gençlerle buluşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“PUSULASI VİCDAN OLMAYAN BİR AKLIN VARACAĞI YER BUHRANDIR, BUNALIMDIR”

Dünya üzerinde iyiye ve güzele dair ne varsa savunan, daima hakkın ve adaletin yanında olan bir neslin Türkiye’ye ve tüm insanlığa kazandırılması için gayret gösterdiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim arzumuz, bu ülke gençliğinin elinde molotofla, taşla, silahla değil; kalemle, bilgisayarla, kitapla dolaşan bir nesil olmasıdır. İnsana ‘sarf malzemesi’ gibi bakan, ölümü, öldürmeyi ve şiddeti kutsayan ideolojilere prim vermeyen bir gençlik yetişsin istiyoruz, derdimiz o” diye konuştu.

TÜGVA’yı, gençlere evlerini aratmayacak bir barınma ortamı temin etmenin yanında, onların ilmi ve irfanî tekâmüllerine de imkân sağlayacak bir yuva olarak gördüklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Zira şu gerçeğin hepimiz farkındayız. Manevi kalkınma olmadan, maddi ilerlemenin bir kıymet-i harbiyesi yoktur. Pusulası vicdan olmayan bir aklın varacağı yer buhrandır, bunalımdır. Aşk ve hikmetle yoğrulmayan bilgi, sahibine sadece yüktür. Ahlakın yanına nezaketi, maneviyatın yanına samimiyeti koymadan menzile vasıl olmayız.”

“BAZI GAFİLLER ÜLKEMİZE BAKTIKÇA YENİ SEVR’LERİN HAYALİNİ KURABİLİR”

Gençlere, yeise düşmeyip umutlarını hiçbir zaman yitirmemelerini salık veren ve “Sizler, birilerinin ‘hasta adam’ olarak görüp ‘cenaze merasimi’ için geldiği bir dönemde, Çanakkale’yi yedi düvele mezar etmiş bir milletin mensuplarısınız” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Çanakkale, ayağında çarığı olmayan, doğru düzgün üniforması olmayan, silahında mermisi olmayan o genç Mehmetçiklerin savaşıydı. İşte sizler tüm imkânsızlıklara, tüm yokluk ve yoksulluklara rağmen tarihe ‘Çanakkale Geçilmez’ diye yazdırmış bir ecdadın torunlarısınız. Bugün kimileri bütün bu hadiseleri mazide kalmış olaylar olarak görebilir. Bazı gafiller ülkemize baktıkça yeni Sevr’lerin hayalini kurabilir. Ama ben bu muhterislere 15 Temmuz gecesi yazılan kahramanlık destanını hatırlatmak istiyorum. Orada F-16’ların karşısında, tankların karşısında yılmayan gençler vardı. Helikopterlerden atılan o mermiler karşısında yılmayan gençler vardı. Ama Kılıçdaroğlu sen neredeydin? Atatürk Havalimanı’nda kaçıyordun. Hâlbuki biz seninle havalimanında buluşabilirdik. Ama yoktu. Neymiş Bakırköy’e gitmiş. Destan yazan gençliği ben karşımda görüyorum. Destan yazacak gençliği de karşımda görüyorum.”

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News