Breaking News

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun DEAŞ’la Mücadele Küresel Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantısı vesilesiyle ABD’yi ziyaretde bulundu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu DEAŞ’la Mücadele Küresel Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere 21-22 Mart 2017 tarihlerinde ABD’yi ziyaret ediyor.

Ziyaretin ilk gününde Bakan Çavuşoğlu ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions, Ulusal Güvenlik Danışmanı Herbert Raymond McMaster ile görüşmeler gerçekleştirdi.

ABD Adalet Bakanı Sessions ile görüşmede Bakan Çavuşoğlu, FETÖ elebaşının geçici tutuklanması ve ülkemize iadesi talebimizi vurguladı.

Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster’la görüşmede ikili ve bölgesel konular ele alındı.

Bakan Çavuşoğlu Turkish Heritage Organization tarafından tertiplenen “Türkiye-ABD Stratejik Ortaklığı: Geleceğe Bakış” başlıklı etkinlikte Türkiye-ABD stratejik ortaklığının geleceğini ele alan bir konuşma yaptı ve soruları yanıtladı.

Aynı gün Breitbart Haber Ajansı’na ve CBS kanalına verdiği mülakatlarda Türkiye’nin dış politikası, Türkiye – ABD ilişkileri, bölgesel gelişmeler ve gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Bakan Çavuşoğlu, temasları arasında ayrıca Türk ve Rus basın mensuplarının sorularını da cevapladı.

Bakan Çavuşoğlu, DEAŞ’la Mücadele Küresel Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesi, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault’un ev sahipliğinde düzenlenen, Suriye’deki durumun ele alındığı toplantıya iştirak etti.

Ziyareti kapsamında Bakan Çavuşoğlu, Atlantik Konseyi’nin kanaat önderleriyle biraraya gelerek uluslararası gündem hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

About Aktüel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …