Elazığ’da doğal gaz dağıtım hizmeti vermekle görevli Aksa Doğalgaz’ın bölgedeki duruma ilişkin kamuoyu bilgilendirmesi

24 Ocak 2020 Cuma günü, saat 20.55’te merkez üssü Elazığ Sivrice olan 6.8 büyüklüğündeki deprem dolayısıyla yaşanan can kayıpları hepimizi derinden üzmüştür. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa dileriz.

Elazığ başta olmak üzere çevre illerden de hissedilen deprem sonrasında ekiplerimiz acil durum teyakkuzuna geçmiştir. Aksa Doğalgaz olarak, saha ekiplerimizle bölgede hasar gören veya yıkılan yapıların doğal gaz arzını bina önlerindeki doğal gaz kutularından önlem amaçlı kesmekte, doğal gaz şebekesinin güvenliği açısından gaz kaçağı tespit araçlarımızla 7/24 cadde ve sokaklarda tarama işlemi yapmakta, AFAD ve idari yönetimlerle koordineli çalışarak görevimizi sürdürüyoruz.

Abonelerimize sunduğumuz gaz arzının kesintisiz devam etmesi sağlanırken diğer yandan doğacak olası olumsuzluklara karşı titizlikle kontroller yapılmakta ve gerekli önlemler alınmaktadır.

Elazığ Doğalgaz Dağıtım Bölgemizde 2 Şehir Giriş İstasyonu, 31 Şehir İçi Basınç Düşürme İstasyonu, 1.328km dağıtım hattı ve 28.133 adet servis kutusu ile 148.726 aboneye hizmeti sunuyoruz. Hasar gören yapılar dışında doğal gaz arzı kesintisiz olarak devam etmektedir.

Deprem sonrasında yayınlanan bazı haberlerin aksine doğal gaz kaynaklı herhangi bir yangın yaşanmamıştır. Hasar gören binaların bulunduğu 64 sokakta çevre güvenliği açısından kontrollü olarak gaz kesintisi yapılmıştır. Bu sokaklardaki 384 bina ve 2.863 dairenin gaz arzı arama kurtarma çalışmalarının güvenliği için önlem amacıyla durdurulmuş, abonelerimiz bilgilendirilmiştir.

Kontrollü gaz kesintisi yapılan 9,4 km uzunluğundaki şebekemiz içindeki binalarda kaçak tarama, güvenlik amaçlı izole etme ve devreye alma çalışmalarımız AFAD ile koordineli olarak devam etmektedir. Tarama çalışmalarını takiben ekiplerimiz tarafından her bir daireye tek tek gidilerek kontrollü olarak gaz arzı sağlanmaktadır.

Bölgedeki vatandaşlarımız ve kamuoyuyla bölgeden güncel bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla,

Aksa Doğalgaz

Aktüel İntermedya / YAŞAM

You may also like

Popular News