FETÖ’CÜ VE PKK’LILARA SIĞINMA HAKKI ALTIN TEPSİDE SUNULUYOR

FETÖ’CÜ VE PKK’LILARA SIĞINMA HAKKI ALTIN TEPSİDE SUNULUYOR

Tiananmen Meydanında tankların önüne dikilenleri taltif yağmuruna boğanların, Kızılay meydanında, Şehitler Köprüsünde, Kazan’da ve daha birçok yerde yaşanan kahramanlık hikâyelerini görmezden geldiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Çıplak elleriyle tankları durduranlar, uçaklara, helikopterlere meydan okuyanlar, bu çevrelerce ademe mahkûm edilmişlerdir. Ben burada sadece empati eksikliğinden bahsetmiyorum. Çok daha vahim bir durumdan, yani kayıtsızlıktan, umursamazlıktan, hatta darbenin başarılı olmasını ummaktan bahsediyorum. Bunları da biliyoruz, kimler olduğunu da gayet biliyoruz. Maalesef aynı ikircikli tavır, darbeciler karşısında aldığımız yasal tedbirler konusunda da devam ediyor. Terör örgütleri ve onların mensupları için gösterilen hassasiyet, darbenin en büyük mağduru olan milletimizden, şehit ve gazilerimizden esirgeniyor. Gözü yaşlı çocuklar, yüreği dağlanmış analar, bir ömür gönlü buruk kalacak eşler hiçbir şekilde gündeme gelmiyor, getirilmiyor. Bizim yaşadığımız hadislerin onda birine bile maruz kalmayanların aldığı önlemler ortadayken; Anayasamıza ve uluslararası hukuka uygun olarak hayata geçirdiğimiz Olağanüstü Hâl ve diğer tedbirler, ilk günlerden itibaren bu çevreler tarafından insafsızca, acımasızca eleştiriliyor. Daha da kötüsü darbeciler, FETÖ üyeleri, eli kanlı katiller, maalesef, kimi Avrupa ülkelerinde mağdur gibi karşılanmakta, kol kanat gerilmektedir. Sığınma hakkı, Suriyeli masumlardan, Arakanlı mazlumlardan, Afganistanlı-Afrikalı gariplerden esirgenirken, FETÖ’cü ve PKK’lı teröristlere altın tepside bunlar sunulmaktadır. Bunları sizler bizzat görev yaptığı o ülkelerde çok açık ve net görüyorsunuz. Canını kurtarmak için, bir tas çorba için kapılarına gelenleri kovanlar, darbecilere ve azılı teröristlere sahip çıkmaktadır.”

“Dost demeye dilim varmıyor ama en azından müttefik bildiğimiz ülkelere yakıştıramadığımız bu tablo karşısında, elbette üzülüyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda ülkemizde kara listede olup kaçan FETÖ terör örgütünün mensubu ABD’de bir üniversite rektör olarak atanabiliyor. Bu ne menem iştir. Bu nasıl bir şeydir. Avrupa değerlerinin bu şekilde hırpalanmasını, bu derece ayaklar altına alınmasını açıkçası kabullenemiyoruz. Ama bu sorunlu tabloya rağmen karamsarlığa da düşmedik, düşmüyoruz. Zira yılgınlık, bezginlik ve atalet bize kesinlikle bize yakışmaz. Mermeri delen suyun gücü değil, damlaların sürekliliğidir. Bugüne kadar haklı olduğumuz konularda doğruları söylemekten çekinmedik,  hiçbir zaman da çekinmeyeceğiz. İnatla ve ısrarla muhataplarımıza bu meseleleri anlatmayı, varsa kafa karışıklıklarını gidermeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

“FETÖ’NÜN MANİPÜLASYONLARINA KARŞI, DAİMA MÜTEYAKKIZ OLACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17-25 Aralık’tan itibaren, son 3 yılda hayata geçirilen tedbirler sayesinde, FETÖ ile mücadelede belli mesafe kaydettiklerini söyledi.

15 Temmuz’dan itibaren mücadeleyi daha da yoğunlaştırdıklarına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamuda FETÖ ile irtibatlı olanların büyük bir bölümünü temizlediklerini belirterek, bu hainlere mali destek sağlayan kuruluşların da denetim altına alındığını belirtti.

FETÖ’nün, 115 ülkede örgüte militan devşirme merkezi olarak kullandığı okullarının bulunduğunu anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hâlihazırda 6 ülkede bu okullar kapatıldı. (Gambiya, Azerbaycan, Libya, Ürdün, Dominik Cumhuriyeti ve Haiti) İki ülkede okullara el konuldu. (Sudan, Pakistan) Yedi ülkede ise okullar Türkiye Maarif Vakfı’na devredildi. (Gine, Somali, Çad, Senegal, Moritanya, Nijer ve Gabon) Ayrıca, Malezya’daki FETÖ okulları terör örgütü unsurlarından arındırıldı. Bu okulların mülkiyeti ve yönetimi Malezyalı yatırımcılar tarafından devralındı. 40 yıldır sinsi bir kanser hücresi gibi içimizde büyüyen, son 25 yıldır dünyayı bir ahtapot gibi saran böyle bir örgütle mücadele, muhakkak kolay değildir. Bu mücadele uzun zaman ve mesai alacaktır. Ama biz asla pes etmeyecek, rehavete kapılmayacağız. FETÖ’nün manipülasyonlarına ve süreci sulandırma çabalarına karşı daima müteyakkız olacağız. Adalet terazisine halel getirmeden, sapla samanı karıştırmadan, masumla suçluyu iyi ayırt ederek mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …