Filistin Yönetimi Güvenlik Birimleri Batı Yaka’da 9 Kişiyi Gözaltına Aldı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da dokuz kişiyi gözaltına aldı ve bir kişiyi de ifade vermeye çağırdı.

Filistin Yönetimi güvenlik birimleri Ramallah’ta Kefer Nime beldesi sakinlerinden Adi Ebu Adi, Mahmud Ataya ve Abbud Yusuf Hanini’yi gözaltına aldı.

Ramallah’ta ayrıca Koruyucu Güvenlik biriminin Birzeit Üniversitesi öğrencilerinden Enes Accac’ı ifade vermeye çağırdığı bildirildi.
Aynı birimin Selfit vilayetinde de Muhammed Ayyaş isimli genci ifade vermeye gittiği sırada gözaltına aldığı kaydedildi.

Koruyucu Güvenlik birimi El-Halil’de ise Beyt Ava beldesi sakinlerinden eski esir Raslan El-Müsalime ile İzzeddin El-Müsalime isimli gençleri ifade vermeye davet bahanesiyle gözaltına aldı.
Cenin’de de Koruyucu Güvenlik biriminin lise öğrencisi Hüsnü Şeybani ile eski esir Advan Nezzal’ı gözaltına aldığı belirtildi.

Genel İstihbarat biriminin iki gün önce En-Necah Üniversitesi öğrencisi Baha Halef’i gözaltına aldığı ve Tulkerem’de ise eski esir Ahmed Avvad’ı sekiz gündür gözaltında tuttuğu öğrenildi.

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

You may also like

Popular News