Gazeteciler Kızılay’ın Yardımını Çocuklara Ulaştırdı

Medyatrek üyesi Ankaralı gazeteciler, köy okullarındaki çocuklara Kızılay’ın yardımını götürmek için buz tutan Çıldır Gölü üzerinde 8 Km yürüyüş gerçekleştirdi.

Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan’ın organizasyonuyla gerçekleştirilen etkinlikte Medyatrek üyesi Ankaralı gazeteciler, buz tutan Çıldır Gölü üzerinde 8 kilometrelik bir yürüyüş gerçekleştirdi. Göl çevresindeki Gülyüzü ve Doğruyol köylerine ulaşan gazeteciler TÜRK-İŞ’in Kızılay’a bağışladığı mont, bot ve kazak gibi giyim malzemeleriyle her iki köydeki toplamda 300 çocuğun yüzlerini güldürdü. 19 kişilik Medyatrek grubu aynı zamanda Çıldır Gölü’nü yürüyerek geçen ilk ekip oldu.

“Bizim için mutluluk verici”

Kızılay ve TÜRK-İŞ’e desteklerinden dolayı teşekkürlerini ifade eden Medyatrek lideri Bayram Şahin, “Gittiğimiz yerlerde yardıma ihtiyacı olan çocukları tespit ediyoruz ve onlara Kızılay ve TÜRK-İŞ gibi kurumların da desteğiyle elimizden geldiğince yardım götürmeye çalışıyoruz. Bu bizim için mutluluk verici. Daha önce de Ağrı, Erciyes, Hasandağı ve Aladağlar tırmanışlarımız oldu. Faaliyetlerimizi bundan sonra da artırarak sürdürmek istiyoruz” dedi.

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

You may also like

Popular News