Gina’ya, İtalyan Odalar Birliği’nden “İtalyan Konukseverliği” Sertifikası

İstanbul’un en gözde İtalyan restoranlarından biri olan Gina; İtalya Devletinin her yıl tüm dünyada faaliyet gösteren İtalyan restoranlarının lezzet, hizmet ve ürün kalitesine verdiği “Marchio Ospitalitâ Italiana” sertifikasına bu sene de layık görüldü

Klasik İtalyan lezzetlerini farklı dokunuşlarla yeniden yorumlayan zengin menüsü ve şık dekorasyonuyla Türkiye’nin önde gelen İtalyan restoranları arasında yer alan Gina; İtalyan Odalar Birliği’nin, tüm dünyada İtalyan konukseverliğini en iyi yansıtan restoranları belirli standartlar doğrultusunda değerlendirerek ödüllendirdiği “İtalyan Konukseverliği” (Marchio Ospitalità Italiana) sertifikasını almaya bu sene de hak kazandı.

İtalyan Odalar Birliği’nce (Unioncamere), İtalyan Ticaret Odaları işbirliğiyle hayata geçirilen “İtalyan Konukseverliği; Dünyada İtalyan Restoranları” projesi kapsamında, dünya çapında 60 ülke ve 300 kentte yer alan yaklaşık 2 bin restoran, “İtalyan Konukseverliği” sertifikası ile ödüllendirildi. Gina; Türkiye’de sertifika almaya hak kazanan 10 İtalyan restoranından biri oldu.

“İtalyan Konukseverliği Sertifikası” için uygunluk değerlendirme kriteri olarak orijinal İtalyan zeytinyağı, tahıl ve makarnanın yanı sıra DOP /IPG gibi gerçek İtalyan ürünleri kullanan, menüsünde orijinal İtalyan şaraplarına da yer veren restoranlar dikkate alınıyor. Şeflerin İtalyan ya da İtalya’da bir okulda ülke mutfağı ve kültürü üzerine eğitim almış uzmanlar olmaları şartı aranıyor. Tipik bölgesel mutfakların esaslarına uyma şartının arandığı menüde, lezzetlerin İtalyanca olarak da yer bulması gerekiyor. Bunlara ek olarak iç mekân tasarımının görsel olarak İtalyan stilini çağrıştırması; düzenleme ve ağırlamanın da İtalyan geleneklerine uygunluğu esas alınıyor.

 

Aktüel İntermedya / GEZİ

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

İsfanbul Tema Park Dünya Roller Coaster Günü’nü dünya devleriyle birlikte kutlayacak!

Türkiye’nin dünya standartlarındaki ilk tema parkı İsfanbul, Dünya Roller Coaster Günü’nü kutlamaya hazırlanıyor. İsfanbul Tema …