Breaking News

Hamas: Gazze Şeridi’ni Hedef Alan Saldırıların Devam Etmesine İzin Vermeyeceğiz

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Gazze Şeridi halkını hedef alan saldırıların devam etmesine izin vermeyeceğini bildirdi.
Hamas sözcülerinden Abdullatif El-Kanu’, dün (6 Şubat Pazartesi) yaptığı açıklamada, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırıların ve gerginliğin tırmanmasının olası sonuçlarından işgal rejiminin sorumlu olduğunu söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi’ne konuşan El-Kanu’, işgal rejiminin iç sorunlarını dışarıya taşımak amacıyla Gazze Şeridi’ne saldırdığını belirterek, işgal ordusunun saldırılarına verilecek karşılığın Filistinli gruplarla birlikte belirleneceğini açıkladı.
İşgal ordusu dün öğle saatlerinde Gazze Şeridi’nde çeşitli hedeflere yönelik başlattığı top atışını ve hava saldırılarını akşam saatlerinde de sürdürdü.
Gazze’deki güvenlik kaynakları, işgal ordusunun akşam saatlerinde 19 hava saldırısı düzenlediğini ve saldırıların 15’inin Eş-Şucaiyye Mahallesi’nin doğusundaki bir yeri, diğer saldırıların ise Et-Taaka bölgesinin doğusundaki iki gözetleme noktası ile Er-Ris Dağı’nı hedef aldığını ifade etti.

 

Aktüel İntermedya / DÜNYA

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Koronavirüs aşısının Çin’e ait olduğu Rusya üzerinden pazarladığı iddia ediliyor

Haber detayları ; Çin, işgal ettiği Doğu Türkistan’da koronavirüs aşısını 10.000 dolardan satışa çıkardı. Parayı …