HARİTALAMA ŞİRKETİ HERE İLE İLK İŞ BİRLİĞİ TÜRK GİRİŞİMDEN!

DÜNYANIN ÖNDE GELEN HARİTALAMA ŞİRKETİ HERE İLE İLK İŞ BİRLİĞİ TÜRK GİRİŞİMDEN!

İstanbul trafiğine çözüm bulmak için yola çıkan Volt, BMW, Audi ve Daimler’in sahip olduğu dünyanın en gelişmiş haritalama şirketi HERE ile yaptığı büyük iş birliği ile sadece Türkiye’de değil dünyada da bir ilke imza attı.

Hali hazırda aynı yöne giden sürücü ve yolcuları bir araya getirerek daha uygun fiyatlı, keyifli ve duyarlı bir yolculuk sağlayan gerçek-zamanlı bir yolculuk paylaşım uygulaması olan Volt, Here ile imza attığı büyük iş birliğinin ardından kullanıcılarına uygulama içerisinde Here’ın sesli navigasyon özelliğini sunmaya başladı.

Türk start-up’tan sektörde bir ilk!

Volt & Here İstanbul’da güçlerini birleştirdi. Bu ortaklık sayesinde artık Volt sürücüleri Here tarafından desteklenen uygulama içi sesli navigasyon ve trafik bilgisi ile gidecekleri yere optimum bir rotalama ve yönlendirmeyle ulaşabiliyorlar. Here iş birliği ile Volt, sürücüler için araba masraflarını karşılayan bir navigasyon uygulamasına dönüşüyor. Bu sayede sürücüler Volt’u kullanarak hem gidecekleri yere kolayca ulaşabiliyor hem de yol üstünde aynı yöne giden yolcuları kabul ederek araba masraflarını karşılıyorlar.

Volt sürücüleri İstanbul’da araba kullandıkça trafik verisi biriktirmeye ve yaptıkları her bir yolculukla haritayı iyileştirmeye yardımcı olarak Here’i besleyecekler. Yolcular ise araba konforunda İstanbul’un en uygun ulaşım alternatifinden faydalanabilecekler.

Aynı zamanda bu ortaklık global anlamda sektörde bir ilk. İlk defa bir start-up, Here ile yaptığı iş birliği sayesinde sekteye uğratmaya çalıştığı pazar büyüklüğü için bir destek kazanmış oldu. Volt (İstanbul) ve Here (Berlin) rota eşleştirme algoritması ve gerçek zamanlı trafik ve kaza raporlama konuları içeren Ar&Ge projeleri üzerinde birlikte çalışıyorlar.

Volt İstanbul merkezli uygulama ve şu anda yalnızca bu pazara hizmet veriyor.

Here nedir?

BMW, Audi ve Daimler AG tarafından 3b$ karşılığında Nokia’dan satın alınan dünyanın en gelişmiş haritalama şirketi Here, ağırlıklı olarak kurumlar arası işler üzerine yoğunlaşıyor. Here’ın haritaları çoklu kümelenme, çevrimdışı haritalar, 3D yer işareti oluşturma ve dünya çapında navigasyon gibi birçok özellik içeriyor.

Volt’u özel kılan nedir?

Volt, sürücülerine uygulama içerisinde yer alacak dünya çapındaki adım adım navigasyon sistemini sunarak daha hızlı büyümeyi hedefliyor. Volt sürücüleri uygulamayı kar amaçlı kullanmadığı için, Volt’ta yolculuklar taksiden %70 daha uygun ve bu durum hiç bir iş modelinin yarışamayacağı bir fiyatlandırmaya sahip. Volt’un en yakın örneği San Francisco’da bulunuyor.

Navigasyon hizmetini kullanırken sürüş masraflarınızı karşılayın…

Uygulama sürücüyü trafikte yönlendirirken sürekli olarak yolunun üstünde aynı yöne giden yolcu bulmaya çalışıyor. Diğer navigasyon hizmetlerinin aksine Volt’u kullanan sürücüler bütün araba masraflarını karşılayabilir ve bu sayede arabalarını ücretsiz olarak kullanabilirler.

Volt’taki sürücüler masraflarını karşılayarak ayda 500₺’ye kadar masraflarını karşılayabiliyor ve günde iki defa uygulamayı kullanmaları dahilinde ayda 100₺ garanti kazanabiliyorlar.

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE’YE ÇEVRE ÖDÜLÜ

Çevreye duyarlı yöntem ve teknolojilerle üretim faaliyetlerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, başarılarına bir yenisini …