Breaking News

Honda, Avrupa genelinde büyümesini sürdürüyor

Honda ilk çeyrek satış adetleriyle Avrupa otomobil pazarının en hızlı büyüyen otomobil markası olarak öne çıkıyor.

• Mart sonu itibariyle gerçekleştirdiği 49.836 adet ile Honda, 2015 yılının aynı dönemine oranla yüzde 28,1 oranında büyüme kaydetti.
• Söz konusu büyümede hacim modelleri Civic ve CR-V modellerinin yanı sıra satışa sunulan yeni HR-V ve Jazz modellerinin de payı büyük.
• İtalya (+%108), Almanya (+%41,2) ve İspanya (+%34,5) da dahil olmak üzere önemli Avrupa pazarlarında ciddi büyüme oranları söz konusu.

Ürün gamını baştan aşağı yenileyen Honda 2016 yılına çok hızlı bir başlangıç yaparak Avrupa pazarının en hızlı büyüyen otomobil markalarından biri oldu.

Honda rekor kırarak AB (Avrupa Birliği) ve EFTA (Avrupa Serbest Ticaret Birliği) ülkelerinde toplam 49.836 adetlik* satış başarısına imza attı ve geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranda %28,1’lik bir büyüme kaydetti. Söz konusu performansta 9.631 adet ile crossover model HR-V büyük bir paya sahipken, küçük sınıftaki model Jazz ise geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla satışlarını %9,3** oranında arttırdı.

Honda en önemli Avrupa pazarları olan İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya pazarlarının her birinde büyüme kaydederken tüm Honda modellerinin ilgi gördüğü İtalya’daki %108’lik büyüme** oranı özellikle dikkat çekti.

Başarıyı değerlendiren Honda Motor Europe Otomobil Bölümü Genel Müdürü Jean-Marc Streng: “yıla çok iyi bir başlangıç yaptık. Bu performans yeni ürünlerimizin başarısını ve müşterilerin beklentilerini en iyi şekilde karşıladığının bir göstergesi. Bizi en çok heyecanlandıran ise var olan Honda müşterilerinin dışında yeni müşteriler kazanmış olmamız. Yeni mali yıla başlarken müşterilerden gelen sipariş ve talepler hedeflerimize ulaşma noktasında bize güven veriyor” dedi.

Aktüel, Aktüel Haber, Aktüel İntermedya, Aktüel Gündem, Auto Aktüel, Aktüel Son Dakika, Aktüel Dünya

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE’YE ÇEVRE ÖDÜLÜ

Çevreye duyarlı yöntem ve teknolojilerle üretim faaliyetlerini sürdüren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, başarılarına bir yenisini …