HONDA’YA EN İYİ YENİ MOTOR ÖDÜLÜ

Honda NSX’in elektromotor destekli 3,5 litrelik V6 motorlu Sport Hybrid sistemi 2017 Uluslararası Yılın Motoru jürisi tarafından ‘En İyi Yeni Motor’ kategorisinde ödüllendirildi.

Honda’nın elektromotor destekli 3,5 litre hacimli V6 silindirli benzinli motor kombinasyonundan oluşan hibrit sistemi 2017 Uluslararası Yılın Motoru ödüllerinde ‘En İyi Yeni Motor’ olarak ödüllendirildi. Engine Technology International dergisi tarafından sunulan ve bu yıl 19. kez gerçekleştirilen ödüller tüm dünyadan uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından değerlendiriliyor.

Motorlar performans, gürültü, sürülebilirlik, yakıt ekonomisi ve akıcı sürüş gibi kriterler göz önünde bulundurularak değerlendirildi. Honda NSX’in hibrit sistemi ‘En İyi Yeni Motor’ olarak ödüllendirildi.

Honda NSX motorunun geliştirme programının temel amacı dünyanın en gelişmiş yüksek performanslı motorunu hayata geçirmekti. Honda, mümkün olan en iyi performansa sahip, ancak aynı zamanda tadını çıkartması ve kontrol etmesi kolay bir motor geliştirmek ve üretmek için yola çıktı. Geliştirme programındaki en önemli zorluklardan biri, gerçekten yüksek performanslı bir hibrid otomobil hayata geçirmek adına elektromotorların sisteme entegrasyonu oldu. Mühendislerin çabası anlık tork tepkisi sunan ve otomobilin sürüş dinamiklerini en üst seviyeye taşıyan elektromotorlarla desteklenen kusursuz bir teknik yapıyla sonuçlandı.

Honda & Nissan DMN Özel Servis – Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul, Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman

 

Aktüel İntermedya / AUTO AKTÜEL

 

You may also like

Popular News