İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Ülkemizin Huzurunu Bozmaya Çalışanlara Göz Açtırmayacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde bomba yüklü araçla meydana gelen terör saldırısının yapıldığı alanda incelemede bulundu.

Olay yerinde yaptıkları incelemenin ardından, Viranşehir Adliye Sarayı önünde açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Burada önemli olan özellikle vatandaşlarımızın hem bu cani örgüte hem de bunların siyasi uzantılarına karşı Viranşehir’de ortaya koymuş oldukları bilinçli, sağduyulu, memleketsever, vatansever bir tablodur, vakar içerisinde ortaya koydukları sağduyulu yaklaşımdır. Buradan ne adaletimizin çalışmasında ne güvenlik kuvvetlerimizin ortaya koymuş olduğu teröre karşı kararlılıkta hiçbir geri adım olmayacağını bir kere daha ifade etmek istiyorum. Onun talimatını bizatihi vatandaşın kendisi verdi. Yani o olaylarla karşı karşıya kalan ve bunların mağduriyetini yaşayan vatandaşımızın kendisi verdi. Ülkemizin huzurunu, sükununu, istikrarını bozmaya çalışan ve Türkiye’nin önemli bir karar vereceği bir zamanın arefesinde bizim karar mekanizmalarımızı etkilemeye çalışan unsurlara göz açtırmayacağız. İşte en son çok kısa bir süre önce gerek Viranşehir’de, gerek Şanlıurfa’nın başka noktalarında bu eylemleri gerçekleştirmeye çalışanlara dersler verilmiştir.
Gece itibarıyla 26 kişi gözaltına alınmıştır ve bu konuda güvenlik kuvvetlerimiz gerekli çalışmalarını yapacaklardır. Millet emin olsun ki bunları nerede olursa olsun bu menfur olayları gerçekleştirenleri, bu canileri buluyor ve cezasını veriyoruz. Şu tabloyu gördükten sonra, direkt masum insanların hayatına kast etmeye yönelik bir tabloyu gördükten sonra hiçbir vicdan bunların cezasız bırakılmasını kabul edemez. Bu kadar açık ve nettir. Burada bu kararlılığı devam ettireceğimizi ifade ediyoruz.”
Yetkililerin hasar tespit çalışmalarını devam ettirdiğini anlatan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Vatandaşlarımızın bütün hasarları devletimiz tarafından karşılanacaktır. Bundan herkesin emin olmasını isteriz. Bu konuda hem Sayın Cumhurbaşkanımızın, hem de Sayın Başbakanımızın talimatları da açık ve nettir. Ve vatandaşımızla arkadaşlarımız bu temaslarını sürdürecek ve en kısa zaman içerisinde karşı karşıya kalmış oldukları bu durum telafi edilecektir.” dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Tüm milletimizin sabrına ve vakarına, terörle mücadele karşısında gerek emniyet güçlerimiz olsun, gerek devletimizin kararlılığı olsun, gerek yargı mensuplarımız, yargıçlarımız, hakimlerimiz olsun minnetlerimizi ve şükranlarımızı ifade ediyoruz. Allah yardımcımız olur inşallah. Tekrar Viranşehir’imize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hiç endişe etmesinler bu terör örgütü denen alçaklar sürüsünü elbette ki bu ülkeden söküp atacağız. Buradaki kardeşlik biraz önce gördüğümüz alicenaplık, vatanseverlik ve sağduyulu yaklaşımı bu ülkeye hakim kılacağız.” dedi.
Aktüel İntermedya / GÜNDEM

You may also like

Popular News