IDC Türkiye, BT Güvenliği Konferansı’nda Kurumları “Yeni Güvenlik Yol Haritası” Oluşturmaya Davet Ediyor

Ankara – International Data Corporation (IDC) Türkiye, BT Güvenlik Konferans serisi etkinliklerinin ilkini, 9 Şubat tarihinde İstanbul Wyndham Grand Levent Otel’de yaklaşık 850 kişilik katılımla gerçekleştirdi ve konferans serisinin ikinci ayağını, 22 Şubat’ta Ankara Bilkent Otel’de organize edeceğini duyurdu.

Siber güvenlik, ISO 27001, bilgi güvenliği, e-devlet uygulamalarında güvenlik, SOME, risk bazlı güvenlik yönetimi ve güvenlik karmaşasını yönetme, yönetilebilir servisler gibi konuların ön plana çıkacağı etkinlik; devlet kurumları ve özel sektörden üst düzey BT güvenlik yöneticilerini ağırlayacak.

IDC Türkiye’de yazılımdan sorumlu kıdemli araştırma analisti Yeşim Öztürk’e göre “Evrim geçiren tehdit ortamı ve hedefli güvenlik saldırılarındaki artış, kurumları, kritik şirket varlıklarının güvenliğini sağlayabilmeleri için daha sağlam güvenlik stratejileri ve politikaları geliştirmeye itiyor. Bulut, analitik ve mobilite gibi 3. Platform teknolojilerine odaklanan güvenlik problemleri ve sürekli artan dijital iletişim kanalları, önümüzdeki yıllarda kurumların önündeki en önemli güvenlik meseleleri olacağa benziyor. Bilgi güvenliği de Türkiye’de en büyük önceliklerden bir tanesi olarak görülüyor ve kurumlar, BT güvenlik seviyelerini artırmalarına yardımcı olması için çalışanlarının farkındalıklarını artırmaya ve yeni bilgi güvenliği teknolojilerine yatırım yapmaya daha fazla odaklanıyor.”

“IDC CIO Zirvesi Anketi 2016” sonuçlarına göre önümüzdeki yıllarda güvenlik, ortak bir endişe olarak daha da ön plana çıkıyor olacak. Bu nedenle, planlanan güvenlik yatırımlarının artı ve eksi yönlerinin kapsamlı bir şekilde yönetim kurulu seviyesinde ele alınması gerekiyor. Dolayısıyla, kurumların, BT altyapılarının hem iç hem dış güvenlik risklerini analiz etmeleri ve bu riskleri, gelişmiş güvenlik teknolojilerine yatırım yaparak minimize etmeleri gerekiyor.

IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları konuya şöyle yaklaşıyor: “Siber güvenliğin Türkiye’deki Bilişim Teknolojileri Başkanları’nın gündeminde ilk sıralarda yer aldığını gözlemliyoruz. Her geçen gün daha fazla kurum, yeni risk planlama stratejileri geliştirerek, güvenlik konusunun yönetim kurulu seviyesinde görünürlük kazanmasını sağlıyor. Ancak, mevcut ekonomik durum, kurumların BT güvenlik bütçelerini azaltmalarına neden oluyor. Bu tarz bütçe kısıtlamaları kurumların maliyeti azaltan ve operasyonel verimliliği artıran yeni BT güvenlik çözümleri aramasına yol açacaktır. Yenilikçi iş modelleri ve dış kaynaklı güvenlik hizmetleri de CAPEX’i düşürmek isteyen, bu konuda yetişmiş eleman bulmakta ve maliyeti nedeni ile istihdam etmekte zorlanan pek çok kurum tarafından mutlaka değerlendirilecektir.”

Konferans çerçevesinde en son teknolojilerin ele alınması için, IDC bu etkinlikte; Check Point, CyberArk, Endpoint Labs, Forcepoint, Fortinet, Infoblox, Intel Security, Nebula, Palo Alto Networks ortaklığında Exclusive Networks ve Citrix, Platin Bilişim, UITSEC, Veeam, PhishMe, Balabit, Symantec-Bluecoat, Infrasis, Infosec, Kron, Logsign, Sekom, Flowmon Networks gibi sektörün önde gelen tedarikçileri ile, STK’ları ve BT Yöneticileri ile işbirliği yapmaktadır.

Daha fazla bilgi için IDC BT Güvenliği Konferansı “www.idcitsecurity.com/ankara” web sitesini ziyaret edebilir, #itsecturkiye hashtag’ini kullanarak etkinlikle ilgili paylaşım yapabilirsiniz .

IDC Hakkında
International Data Corporation (IDC), bilgi teknolojileri telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri alanlarında pazar araştırması ve danışmanlık hizmetleri sunan ve etkinlikler düzenleyen bir numaralı küresel oyuncudur. IDC, BT profesyonellerinin, şirket yöneticilerinin ve yatırımcıların teknoloji satın alırken ve iş stratejilerini belirlerken gerçeklere dayalı kararlar almalarını sağlar. 110’dan fazla ülkede 1100’den fazla IDC analisti ile teknoloji, sektör fırsatları ve trendleri konusunda küresel, bölgesel ve yerel uzmanlık sunar.
50 yılı aşkın bir süredir IDC, stratejik bilgiler sunarak müşterilerinin iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. IDC, bilgi teknolojileri, basın, araştırma ve etkinlik düzenleme alanında dünyanın lider kuruluşu olan IDG’nin bir yan şirketidir.IDC Orta Doğu, Afrika ve Türkiye
Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’nin yer aldığı bölgede IDC, bölgesel merkezi Dubai olan Riyad, Kazablanka, Nairobi, Lagos, Johannesburg, İstanbul ofisleri ile 2016’da açılışı yapılan Kahire ofisi koordineli bir ağ oluşturmaktadır. Yerel deneyim ile bu dinamik bölgelerdeki pazarları kapsamlı bir şekilde anlayabilmek için uluslararası bir bakış açısını bir arada sunan IDC’nin, pazar istihbarat hizmetleri derinlik, tutarlılık, kapsam ve doğruluk bakımından eşsizdir. IDC Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’de bölge genelinde 130’in üzerinde analist, danışman ve konferans görevlisi ile hizmet vermektedir. IDC Türkiye

Aktüel İntermedya / TEKNOLOJİ

 

You may also like

Popular News