IDEX İstanbul Fuarı 2017’de yüzde 50 büyüyecek

Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği DİŞSİAD’ın 27-30 Nisan’da düzenleyeceği IDEX İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı, ticaret hacmini bu yıl yüzde 50 arttırarak 75 milyon dolara çıkarmaya hazırlanıyor.

Diş sağlığı alanında en son teknoloji ürünler ve hizmetlerin sergileneceği, dünya diş sektörü piyasasında Türk firmalarının öne çıkarılması hedefiyle organize edilen, Türkiye’nin tek, bölgenin en büyük 3 fuarından biri olan “14. IDEX İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri FuarıCNR EXPO Yeşilköy‘de 27-30 Nisan 2017’de kapılarını açıyor.

CNR EXPO Fuar Merkezi’nde CNR HOLDİNG kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık A.Ş. işbirliğinde gerçekleştirilecek fuar, Türkiye ve dünyadan çoğunluğu Diş Hekimi ve Diş Teknisyeni olmak üzere 15.000 üzerindeki kişiyi Avrupa, ABD, Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkelerinden yaklaşık 400’e yakın dental marka ile buluşturacak.

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen IDEX İstanbul Fuarı ve sektöre yönelik görüşlerini dile getiren DİŞSİAD Başkanı Ali Çakır: “Türkiye’de diş tedavisinde hızlı bir ilerleme içerisindeyiz. Bu hızlı büyümeye rağmen gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında Türkiye’nin henüz istenen seviyeye gelemediğini görüyoruz ancak hızlı büyüme ile gelişmiş ülke standartlarına orta vadede ulaşacağımıza inanıyoruz. DİŞSİAD olarak, sektörün gelişiminin sağlanması yönünde başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere, Ekonomi Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, İhracatçılar Birliği, Türk Diş Hekimleri Birliği, çeşitli üniversiteler, KOSGEB ve TÜBİTAK gibi birçok kurum ve kuruluş ile ortak çalışmalar yürütüyoruz. Bu faaliyetlerimizin yanı sıra yıllardır başarıyla yürüttüğümüz ve bu yıl 14’üncüsünü düzenlediğimiz IDEX İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı da Türkiye’nin tek, dünyanın ise üçüncü en büyük sektörel organizasyonu olma özelliğine sahip. Bir önceki yıl IDEX İstanbul, 50 milyon dolarlık bir ticari hacmi oluşturmuştu. Bu yıl, bu rakamı yüzde 50 artırarak 75 milyon dolar seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz. Dolayısıyla öncelikli hedefimiz; IDEX İstanbul sayesinde Türk dental sektörünün, aynı coğrafyada bulunduğumuz ülkelerdeki ticaret hacmini daha da artırmaktır.” dedi.

İDEX İstanbul Fuarı’nın ticari boyutu kadar sosyal sorumluluk yönünden de ciddi bir misyonu bulunuyor. Eğitim yönünden de çok değerli uygulama ve seminerleri de içeren fuarda botoks uygulamaları, kadavra üzerinde uygulamalı yumuşak doku ve implant operasyonları gibi konularda birbirinden değerli konuşmacıların yer alacağı seminerler, toplantılar ve cihaz bilgilendirme etkinlikleri gerçekleştirilecek.

 

Aktüel İnmtermedya / İŞ DÜNYASI

 

You may also like

Popular News