Breaking News

İDLİP’TE ÖLDÜRÜLEN MASUM ÇOCUKLARA DİKKAT ÇEKİLDİ

İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, “Kutlu Doğum Özel Programı” etkinliği kapsamında vatandaşlarla buluştu. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) hayatının anlatıldığı programda, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve ilahiler okundu. İdlip’te öldürülen masum çocuklara dikkat çeken Hatipoğlu, dünyada bunun hesabını soran tek ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.

Ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen “Kutlu Doğum Özel Programı” etkinliğinde Küçükçekmecelilerle bir araya geldi. Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programa Küçükçekmece Belediye Başkan yardımcıları Mehmet Besim Müftüoğlu ve Mustafa Kuzugüden, Küçükçekmece Belediye meclis üyeleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

“Türkiye, Mekke ve Medine’nin Duvarıdır”

İdlip’de öldürülen masum çocuklara dikkat çeken Nihat Hatipoğlu, “Yüzlerce kişi ve çok sayıda çocuk zehirli gazlarla öldürülüyor. Hiç hesaba katmadığınız şeylerden hesaba çekileceksiniz. İnanıyorum ki, onların hesabı bizlere de sorulacak. Dünyada bunun hesabını soran tek ülke Türkiye’dir. Müslümanlar ve müminler vicdanlıdır. Anadolu çok önemlidir. Türkiye, Mekke ve Medine’nin duvarıdır. Eğer Türkiye aşılırsa inanınız ki Cenab-ı Allah’ın lütfu hariç bu iki toprağı koruyacak hiç bir millet yoktur. Zenginlik para, mal vardır ama bu yürek bizden başka kimsede yoktur. Bunun için Türkiye’yi hazmedemiyorlar. Bu ayı en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Çünkü ümmet-i Muhammed duaya muhtaç.” diyerek dua etti. Osmanlı Padişahlarının Peygamber Efendimize olan aşkından söz eden Hatipoğlu, onun hayatından kesitleri de katılımcılarla paylaştı.

“Hepimize Görevler Düşüyor”

Peygamber Efendimizi anmak ve anlamak için böyle bir programı organize ettiklerini ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu, “Allah ülkemizin birliğini dirliğini bozmasın. Son kalemizi düşmana teslim etmesin. Çünkü bizim gidecek başka yerimiz yok. Allah bu ümmete yardım etsin diye dua ediyoruz. Bu ümmetin birliği ve gücü için hepimize görevler düşüyor. Ülkemizin selameti için hepimiz hayır dualarını istiyoruz. Bu gece bizimle birlikte olan hocamıza da çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Programın ardından, Küçükçekmece Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu, Nihat Hatipoğlu’na teşekkür ederek çiçek takdim etti. Vatandaşlara gül suyu hediye edilirken, Celaleddin Şensoy seslendirdiği kasidelerle dinleyenleri mest etti.

 

 

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

 

About Aktüel İntermedya

Check Also

Türkiye’de Medya Tekelleşiyor. 22 Yıllık Markamız Turkuvaz Medya ve TÜRGEV eski Başkanı Arzu Akalın tarafından Yargıtay Kararı ile İptal edilmiştir

1998 yılında İstanbul Valiliği ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne verilen Basın Beyannamesi …