İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS), üyelerinin tamamının depolara ilaç sevkiyatını aksatmadan devam ettirdiğini açıkladı

Son dönemde basın yayın organlarında bazı ilaç firmalarının, ilaç fiyatlarında önümüzdeki dönemde meydana gelecek artış nedeniyle, bir kısım ilaçları piyasaya vermedikleri yönünde çıkan haberler sonrasında, İEİS olarak bu açıklamayı yapma gereği duymuş bulunmaktayız.

Yarım asrı aşkın bir süredir Türkiye ilaç endüstrisinin gelişiminin sağlanması için çalışan bir kuruluş olarak; ulusal ve çokuluslu firmalardan oluşan 51 üyeyi temsil etmekteyiz.

Üyelerimiz, ilacın toplum sağlığı için önemini bilmekte ve bu sorumlulukla hareket etmektedir. Bu çerçevede, İEİS bünyesindeki üyelerimizin depolara ilaç sevkiyatına her zamanki gibi devam ettiğini büyük bir açıklıkla ifade etmek isteriz.

Toplum sağlığını merkeze almayan, sorumluluktan uzak hiçbir piyasa davranışını kabul etmeyeceğimiz gibi, görmezden de gelemeyiz. İEİS olarak, vizyon ve misyonumuz doğrultusunda, sektörümüzün itibarı ve geleceğini etkileyen bu ve benzeri her türlü iddiayı yakından takip ettiğimizi kamuoyuna saygıyla bildiririz.

 

Aktüel İntermedya / SAĞLIK

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

COVID-19’da belirti göstermeyen taşıyıcılar büyük risk altında

Tüm dünyayı aylar önce etkisi altına alan ve Türkiye’de halen vaka sayıları artarak devam eden …