İMA’da moda ve e-ticaret dersleri başlıyor

Mecrea CEO’su Sinan Ventura, moda ve e-ticaret konusundaki deneyimlerini IMA öğrencilerine aktaracak. Aralık ayında başlayacak ve 6 hafta sürecek eğitimde e-ticaret, satın alma, altyapılar, dijital pazarlama, lojistik, finansman, müşteri hizmetleri, organizasyonel yönetim gibi konular ele alınacak.

Moda tutkunlarını Türkiye’nin en geniş ayakkabı koleksiyonuyla buluşturan Mecrea’nın kurucu ortağı ve CEO’su Sinan Ventura, İstanbul Moda Akademisi’nde (IMA) başlayacak Moda ve E-Ticaret eğitiminde sektörde kazandığı eşsiz deneyimleri öğrencilerle paylaşacak. Günümüzün en önemli pazarlama mecralarından biri olan e-ticaretin tüm detaylarıyla aktarılacağı ve Aralık ayında başlayacak eğitim programında katılımcılar, sektörü yakından tanıma fırsatı bulacak. 6 hafta sürecek eğitimde Ventura, katılımcılara e-ticaretin temellerinin yanı sıra satın alma, dijital pazarlama, lojistik, finansman, organizasyonel yönetim gibi konulardaki bilgilerini de aktaracak.

Moda ve e-ticaret odağında ilerlemek isteyen girişimciler, dijital pazarlamayla ilgilenen sektör çalışanları, dijital dünyaya açılmak isteyen tasarımcılar ve firma sahiplerine hitap eden eğitimde dijital pazarlamadan strateji yönetimine arama motoru optimizasyonundan fotoğraf sunumlarına birçok konuda temel bilgiler ve işlevsel tüyolar verilecek.

Eğitimin Dijital Dünya&Temel Strateji modülünde küresel internet perakendeciliğinde hazır giyim ve lüks moda, farklı e-ticaret modelleri, nöro-marketing, marka ve alan adı seçim stratejilerinin yanı sıra big data, gönderi zamanlaması ve bütçeler, yurtdışı satışlar için gümrük süreçleri gibi konular ele alınacak. Satın Alma modülünde ise tedarikçi seçiminden pazarlık tekniklerine, öngörüsel satın alımdan terminlendirmeye birçok konu işlenecek.

Altyapılar&Dijital Pazarlama bölümünde altyapı seçimi, mobil site ve aplikasyonlar, dönüşüm odaklı reklamcılık, instagram reklamlarının farkı, omni-channel pazarlama gibi konular incelenirken Dijital Dünyada Müşteri Hizmetleri’nde ise müşteri hizmetleri ekip yapısı, outbound-inbound ayrımı ve uygulamaları, canlı iletişim, iade yönetimi, şikayet yönetimi gibi birçok başlıkta eğitim verilecek.

 

Aktüel İntermedya / YAŞAM

 

About Aktuel İntermedya

Check Also

Tuzla Belediyesi, koca yürekli Diyarbakırlı çocuklara ilklerle dolu keyifli bir gün yaşattı

Bir sosyal sosyal deney sonucu gündem olan Diyarbakır’ın koca yürekli çocukları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. …