İngiltere ve Amerika’nın 6 Aşamalı Hakimiyet Planı

Amerika ve İngiltere, halkları teslim alıp hâkimiyet kurmak için sırasıyla şu 6 aşamalı stratejiyi uygular.

1) İşgal eder veya iç savaş çıkararak “savaş ortamı” oluşturur.

2) Savaş ve kargaşa ortamı oluşunca at izini it izine karıştırmakla yetinmez, yalan haberlerle, kukla örgütlerle ve ajanlarla at izini birçok hayvanın iziyle karıştır.

3) İzleri ayırt edemeyen halkları “çözümsüzlük psikolojisine” sokar.

4) Çözümsüzlüğü gören halkı acı çektiren bir “bunalıma” itilir. Sonunda istenilen “kontrollü bir bunalım” oluşturulur.

5) “Kontrollü bunalım” sonucu bıkkınlık geçiren halka, “sorununuzu çözelim” diye teklifte bulunurlar.

6) Bunalımdan bıkkınlık geçiren halklar Amerika ve İngilizlerin sömürü yapmaya ve hâkim olmaya dayalı çözüm planını kabul ederler.

“Yeter ki bunalımdan kurtulalım” diyen halk, İngiltere ve Amerika’nın çözümüne razı olunca, halkın ve bölgenin Amerika ve İngilizler tarafından hâkimiyet altına alınması tamamlanmış olur. Halk çoğu zaman bunun farkına varmaz. Hâlbuki başlarına Amerika’nın ve İngilizlerin adamı atanmıştır. Petrol şirketleri, yeraltı kaynaklarını götürmek için bölgeye çoktan çökmüştür bile.

İslam coğrafyasında ve küresel anlamda, keşke dünyada sadece at izi it izine karışmış olsaydı. O zaman ayrıştırabilirdik. Kolay olurdu. Fakat at izi; it, inek, öküz, maymun, yılan, ayı, tilki, kurt, kuzu izlerine karışmış. Bu yüzden yaşananlara anlam veremiyoruz. At izini tüm hayvanların iziyle karıştırmak özellikle “İngilizlerin ve Amerikano modelin” hâkimiyet kurmak için uyguladığı bir stratejidir. Böylece coğrafyalarda “kontrollü bunalım” oluşturup halkları psikolojik bunalıma sürüklerler. Sonra İngiltere ve Amerika bir anda ortaya çıkıp “Sizi bu bunalımdan kurtarabiliriz” diyerek çözüm sunarlar(!) Psikolojik bunalıma giren halklar; savaşın, çatışmanın ve kavganın verdiği bıkkınlıktan dolayı İngiliz ve Amerikalıların koymuş olduğu kurtarma çözümünü(!) kabul ederler. Tabi buna kurtarma denilirse. Bu aslında “ölümü gösterip sıtmaya razı etme operasyonundan” başka bir şey değildir.

Bugün Ortadoğu ve özellikle Suriye’de “kontrollü bunalım” stratejisini başarıyla uyguluyorlar. Bölgeyi cinayetlerle, savaşla, birçoğu kukla olan örgütlerle, silah baronlarının dağıttığı silahlarla, çatışmalarla, bombalamalarla, tecavüzlerle, yalan haberlerle at izini tüm hayvanların iziyle karıştırıp halka “çözümsüzlük” algısı vererek “çözümsüzlük psikolojisi” oluşturdular. Çözümsüzlük ve vahşetle halkı “kontrollü bunalıma” soktular.
Bunalım daha fazla artsın diye beklediler, beklediler, beklediler…
Sonra “çözüm” diye adlandırdıkları şeyle teslim alacaklar!
Yani özetle, at izinin it iziyle karıştığını gören halk “çözümsüzlük psikolojisi” ile kontrollü bunalıma sokuldu. Kontrollü bunalıma sokulan halk, Amerika ve İngilizlerin çözümüne boyun eğecek hale getirildi.

Bizi çözümsüzlüğe sürükleyip bunalıma sokamayacaklar.
Fakat gösterdiğimiz direniş onları bunalıma sokacak.
Girdikleri bunalım içinde, kurdukları korku imparatorluğunu yerle bir edeceğiz.
Ve mazlum halkların intikamı alınacak.
Özgürlüğü getiren Allah’a dayanarak yapılan direniştir.
İmanlı yürekler harekete geçti.
Allah’ın tuzağı devrede.
“Onlar tuzak kurarlarken Allah da tuzak kuruyordu. Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır” (Enfal 30)

  

Aktüel İntermedya / GÜNDEM

You may also like

Popular News