İnsani Yardıma Daha Fazla Kaynak Ayrılmalı

Uluslararası Ombudsmanlık Sempozyumu’na katılan Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu, dünyanın yaşadığı insani krizlere dikkat çekerek, “Yaşanan acıların hızla dindirilmesi için devletlerin insani yardıma daha fazla kaynak ayırması gerekiyor” dedi.

Kamu Denetçiliği Kurumu’nun organize ettiği, 40 ülkeden 55 ombudsmanın katılımıyla iki gün boyunca süren sempozyumda “Göç ve Mülteci Politikaları”, “En Mağdur Mülteciler: Kadınlar ve Çocuklar” ve “Göçe Bağlı Olarak Yabancı Düşmanlığı, Irkçılık ve İslam Karşıtlığı” konuları detaylarıyla ele alındı.
Genel Müdür Güllüoğlu ise “Göç ve Mülteci Politikaları” konulu oturumda bir konuşma yaptı. Türkiye’nin komşu ülkelerinde ve Ortadoğu’da yaşanan insani dramlara dikkat çeken Güllüoğlu, ülkelerini terek etmek zorunda kalan milyonlarca insanına yardımda bulunmak için herkese görev düştüğünü dile getirdi.
“Yaşanan acıların hızla dindirilmesi için devletlerin insani yardıma daha fazla kaynak ayırması gerekiyor” diyen Genel Müdür, Türkiye’nin ve Türk Kızılayı’nın bu noktada neler yaptığına dair detaylı bilgi paylaştı.
Aktüel İntermedya / GÜNDEM

You may also like

Popular News